Światowy Dzień Mózgu w naszej szkole

,,Umysł przypomina żyzny ogród,
którym trzeba się codziennie zajmować,
aby kwitł”.

– Anthony de Mello

Światowy Dzień Mózgu (ang. Brain Awareness Week) obchodzony jest w Polsce od 1999 roku. Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat tego niezwykłego organu.

W tym roku, w ramach Samorządu Uczniowskiego, pani Magdalena Kosiek w krótkiej prelekcji przybliżyła uczniom naszej szkoły czym jest mózg, jak działa oraz jakie ogromne znaczenie ma praca nad jego rozwojem. Pogadanka podzielona została na dwie grupy wiekowe: klasy 1-4  oraz 5-8. Podczas prezentacji uczniowie dowiedzieli się m.in., że mózg, który jest wielkości małego kalafiora (ok. 1,5kg), a zbudowany jest z 80% wody, jest jednym z najważniejszych organów w naszym ciele: sprawuje kontrolę nad wszystkimi narządami i procesami naszego ciała, odpowiada za świadomość, inteligencję, pamięć, podejmowanie decyzji, twórczość artystyczną czy empatię.

W związku z tym, że nasz mózg jest tak waży, niezwykle istotne jest, aby o niego dbać. Uczniowie dowiedzieli się czego potrzebuje mózg, żeby się prawidłowo rozwijał.

Aby nasze mózgi działały sprawnie należy przede wszystkim:

– wysypiać się,
– być aktywnym fizycznie,
– dobrze się odżywiać,
– czytać,
– pić wodę.

Nasze mózgi to takie ”mega komputery”, więc skoro możemy ulepszać komputery, to w takim razie możemy ulepszać nasz mózg.

Zachęcam do obejrzenia filmiku na ten temat.
https://www.youtube.com/watch?v=IgvhgnugGno 

 

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube