IV SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ W RYMANOWIE

19 maja 2024 r. uczniowie naszej szkoły Zuzanna Błaż z kl. VII i Krzysztof Rymar z kl. VIII, wzięli udział w IV sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie.

Po otwarciu sesji, stwierdzeniu prawomocności obrad i przedstawieniu porządku obrad młodzi radni odebrali z rąk Burmistrza Gminy Rymanów, pana Wojciecha Farbańca, Przewodniczącego Rady Miejskiej, pana Andrzeja Pitrusa i opiekuna Młodzieżowej Rady Miejskiej, pana Krzysztofa Buczka, certyfikaty ze szkolenia z zakresu tworzenia zespołu projektowego, organizowania wydarzeń i pracy projektowej. Przypomnijmy, 12 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie odbyło się szkolenie dla Młodzieżowej Rady Miejskiej, zakwalifikowanej do prestiżowego programu realizowanego przez Akademię Młodego Aktywisty przy Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych.

Po oficjalnym wręczeniu certyfikatów i pamiątkowych zdjęciach, pan Krzysztof Buczek wygłosił krótką prelekcję na temat agresji w szkole i sposobów radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi. Przybliżył wszystkim zebranym temat mediacji rówieśniczych. Następnie młodzi radni w formie warsztatowej mogli sprawdzić się w roli mediatorów rówieśniczych. W kilkuosobowych grupach graficznie przedstawiali zaistniały konflikt i poszukiwali najlepszych sposobów na ich rozwiązanie, zgodnie z zasadami mediacji rówieśniczej. Ostatnim punktem spotkania było wykonanie plakatu do hasła: ,,Gmina moich marzeń”. Uczniowie mogli wspiąć się na wyżyny swojej kreatywności i dokonać ,,rewolucyjnych zmian” w naszej małej miejscowości.

Powyższe zadania okazały się świetną okazją do przybliżenia uczniom tematu mediacji rówieśniczych i nawiązania bliższych relacji z kolegami i koleżankami z innych szkół naszej gminy. Efekty pracy zaś były niezwykle zaskakujące, pomysłowe i zabawne.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube