RODZINA – GNIAZDO MIŁOŚCI

„Małżeństwo i rodzina są tylko i wyłącznie tym, co  sami z nich czynimy”

Carlos Ruiz Zafón

Ostatnie dni to wiele ważnych wydarzeń, które miały miejsce w naszej szkole. 13 stycznia odwiedzili nas babcie i dziadkowie, by rozpocząć już swoje święto przypadające na 21 i 22 stycznia. 14 stycznia uczniowie bawili się na zabawie choinkowej, a 15 stycznia 2023 r. gościliśmy RODZINY, które zechciały przyjąć zaproszenie i wraz ze swoimi dziećmi przybyli, by wspólnie spędzić czas. Były to chwile pełne radości, zabaw, w których wszyscy mogli sprawdzić się podczas gier zespołowych. Konkurencje, które zostały zaproponowane, sprawiły, że dzieci mogły poczuć się wyjątkowo, bo rodzice byli przepytywani ze znajomości tego, co lubią i tego, czego nie lubią. I UWAGA … nie wszyscy sobie wzorcowo poradzili J. Są braki, które muszą uzupełnić!

To, co jednak najważniejsze, to WSPÓLNY CZAS, który sobie nawzajem wszyscy podarowali. CZAS był również kluczowy dla samych Rodziców. Dzieci, w połowie spotkania udały się do innego miejsca, by tam, w swojej dziecięcej grupie pod opieką p. Iwonki Śliwki, p. Gosi Łopuszańskiej i Księdza Proboszcza, kontynuować zabawę.

Rodzice pozostali, by przy filiżance kawy i ciastku w specjalnie przygotowanym, nastrojowym miejscu obdarować się wzajemnym towarzystwem.

„Mam dla Ciebie czas …” – to sformowanie, które rzadko wybrzmiewa wśród współmałżonków, często zabieganych i zatroskanych o dom i dzieci.

W niedzielę, 15 stycznia 2023 roku, ok. godz. 16.30, małżeństwa, które przybyły na spotkanie, podarowały sobie CZAS. W miłej atmosferze mogli posłuchać, jak sprawić, by ich związek koncentrował się nie tylko na dzieciach i obowiązkach, ale także na NICH samych, ponieważ WZAJEMNA MIŁOŚĆ RODZICÓW, to największy DAR, który można ofiarować DZIECIOM. Szacunek, wsparcie, wspólnie pokonywanie trudności, radość z tego, że jesteśmy kochani i potrafimy kochać, to wartości, które znalazły swoje miejsce podczas prezentacji  państwa Małgorzaty i Krzysztofa Miszczaków.

Niecodzienna randka, która została zaproponowana rodzicom, zakończyła się wspólnym, rodzinnym zdjęciem w GNIEŹDZIE MIŁOŚCI.

Dziękujemy z całego serca Państwu prowadzącym spotkanie z małżeństwami.

Wszystkie rodziny na pamiątkę spotkania otrzymały personalizowane kalendarze ścienne, za które bardzo dziękujemy pani Sylwii Wołczańskiej.

Zainspirowani przez Ks. Proboszcza Janusza Łuca, gospodarza spotkania, zaangażowanego w wychowanie młodego pokolenia, przy ogromnym wsparciu państwa Magdaleny i Piotra Kośków, zorganizowaliśmy kolejne wydarzenie w duchu RODZINA – kluczem do najważniejszych życiowych wartości. Pragniemy podziękować również nauczycielom, paniom Annie Szymańskiej i Elżbiecie Staroń,   pracownikom szkoły, p. Karolinie Rymarowicz, p. Jerzemu Ziemiańskiemu i p. Marianowi Smereckiemu.

Zapraszamy do kolejnych spotkań i wspólnego działania na rzecz naszej szkolnej i środowiskowej Rodziny.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube