Wycieczka uczniów klas I–III do Wieliczki i Krakowa w ramach przedsięwzięcia MEiN pn. ”Poznaj Polskę”

Uczniowie klas I – III wyruszyli 25 października na jednodniową wycieczkę do Wieliczki i Krakowa. Wyjazd ten odbył się w ramach przedsięwzięcia MEiN pn.  „Poznaj Polskę”. Dzięki otrzymanym środkom finansowym dzieci mogły bezpłatnie zwiedzić atrakcyjne miejsca i poszerzyć wiedzę o kulturze i dziedzictwie narodowym  naszego kraju.   

Pełne entuzjazmu wyjechały z Wróblika Szlacheckiego wczesnym rankiem. Pierwszym punktem edukacyjnym na trasie wycieczki było Muzeum Żup Solnych w Wieliczce. W kopalni soli w Wieliczce dzieci wzięły udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych „Od kopacza do górnika”. Podczas interaktywnego spaceru w formie zabawy uczniowie zmierzyli się z pracami dawnych górników podejmując górnicze wyzwania, które są codziennością w tej profesji.  Zdobyli także wiedzę na temat umiejętności, jakie przydają się w tym zawodzie. Po zakupie pięknych pamiątek wyrobów z soli, wycieczka udała się w stronę  Krakowa.

Kraków przywitał uczestników piękną słoneczną pogodą, zachęcając do spaceru. Idąc trasą wzdłuż Wisły, dzieci odwiedziły  Smoka Wawelskiego (który nie omieszkał zionąć ogniem!) i dotarły na wzgórze Wawel, gdzie zwiedziły dziedziniec Zamku Królewskiego. Drugim punktem edukacyjnym było wyczekiwane przez dzieci zwiedzanie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. 


W muzeum wszyscy z ciekawością podziwiali eksponaty samolotów od najwcześniejszych lat lotnictwa do czasów współczesnych, poznając przy okazji nieco faktów z historii lotnictwa. Po ponad godzinnym zwiedzaniu, także ekspozycji na świeżym powietrzu, dzieci udały się w drogę powrotną do domu, która upłynęła bardzo miło i szybko przy wtórze dziecięcego śpiewu. 


Uczniowie klas I-III z pewnością jeszcze długo będą wspominać te wspaniałe chwile spędzone w Wieliczce i Krakowie. Oprócz wspomnień i 
pamiątek przywiozły ze sobą wiele pięknych fotografii.


autor: Małgorzata Łopuszańska

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube