WYCIECZKA SZKOLNA KLAS V-VII DO SZCZAWNICY

“Człowiek nie może odkryć nowych oceanów,
 dopóki nie znajdzie odwagi żeby stracić z oczu brzeg.”
Andre Gide 

W dniu 12 czerwca grupa uczniów z klasy V, VI i VII wraz z nauczycielami: Anną Jakiełą, Elwirą Szajną – Wojtuń, Anną Szymańską i Piotrem Kondyjowskim udała się na wycieczkę do Szczawnicy.
Ok. godz. 5.00 zwarci i gotowi wyruszyliśmy w drogę. Po około 3,5 godzinnej jeździe byliśmy na miejscu.

Pierwszym punktem wycieczki był spływ tratwami po Dunajcu. Dzięki pięknej, acz wietrznej pogodzie mieliśmy okazję podziwiać piękno Pienin w całej okazałości. Podczas spływu flisacy opowiadali o najciekawszym miejscach, podkreślali piękno tamtejszej przyrody. Potwierdzeniem różnorodności natury była nieoczekiwana możliwość zobaczenia na brzegach Dunajca sarenek, młodych lisków czy różnorodnego ptactwa. Spływ był świetną okazją do zobaczenia z zupełnie innej perspektywy malowniczego szczytu Trzech Koron czy niezwykłych Tatr.

W Szczawnicy skorzystaliśmy również z wyciągu krzesełkowego na Palenicę. Ekscytacja podczas wyjazdu na Palenicę była ogromna. Wszystkim jednak udało się wjechać na szczyt, gdzie mogliśmy zakupić pamiątkowe zdjęcia, chwilkę odpocząć i podziwiać cudowny widok na Tatry.
Podczas wycieczki mieliśmy również czas na aktywność fizyczną w Parku Linowym ABLANDIA w Krościenku nad Dunajcem. Po szkoleniu, które przeprowadzili wykwalifikowani instruktorzy, młodzież oddała się ekstremalnym wyzwaniom, jak wspinaczka, skoki, zjazd na tyrolce, czy omijanie przeszkód. Niektórym z nich udało się nawet pokonać niezwykle trudną trasę czerwoną, za co należą im się słowa uznania.

Około godziny 15:30 udaliśmy do restauracji Mc Donald’s w Nowym Sączu, gdyż jak mawia nasza młodzież: ,,Wycieczka bez Mc Donald’a to nie wycieczka”:).
Zmęczeni, najedzeni i pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Podczas wycieczki mieliśmy okazję do zdobycia ciekawych informacji oraz poznania uroków Pienin. Zdaniem uczniów wycieczka była bardzo udana i spełniła ich oczekiwania.

Wychowawcy klas V, VI, VII DZIĘKUJĄ uczniom za nienaganne zachowanie, kulturę osobistą i zdyscyplinowanie oraz przewodnikom – flisakom za ciekawe opowieści i wiedzę, którą nam przekazali. 

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube