Wycieczka szkolna do Warszawy:)

Myśli nasze wciąż o niej. 

Serca nasze wciąż do niej. 

Wszystko dla niej. Dla ciebie, 

Warszawo! 

 

Konstanty Ildefons Gałczyński  

13-14 czerwca 2024 roku uczniowie  naszej szkoły  wraz z opiekunkami  udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 40 osób (uczniów kl. VI, VII i VIII) oraz czworo nauczycieli. Wcześnie rano, bo o 3.50 zebraliśmy się niedaleko szkoły, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy. Dlaczego w tym roku wybraliśmy wycieczkę do Warszawy? Odpowiedź  jest bardzo prosta. To nasza stolica, to miasto, którego historię powinien znać każdy Polak, wreszcie to miejsce pełne zabytków i wielu niesamowitych atrakcji.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od zwiedzania Pałacu Kultury i Nauki. Tutaj nasz sympatyczny przewodnik pozwolił na niemal godzinną możliwość podziwiana z punktu widokowego niezwykle pięknych widoków na całe miasto. Następnie pośpieszyliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie zwiedzaliśmy indywidualnie z audioprzewodnikami to fascynujące miejsce.  Była to dla nas wielu niezapomniana lekcja historii. Ekspozycja muzealna tego obiektu została zaprojektowana w niepowtarzalny sposób, cały czas oddziaływała na nas obrazem, światłem i dźwiękiem. Poruszaliśmy się w scenerii z lat II wojny światowej. Chodziliśmy po granitowym bruku, wśród murów pokrytych dziurami po pociskach i emblematami Polski Walczącej. Doświadczyliśmy mnóstwa wrażeń: chwil pełnych wzruszeń, smutku oraz dumy z tego, że jesteśmy Polakami. Nie da się w pełni opisać tych emocji, jakie nam towarzyszyły. Prosto z Muzeum Powstania Warszawskiego udaliśmy się na stację metra, aby przejechać kilka przystanków do Centrum Nauki Kopernik. Miejsce to okazało się prawdziwym rajem dla miłośników nauki. Tutaj każdy mógł poczuć się jak badacz i odkrywca. CNK zawiera ponad 450 interaktywnych eksponatów, które umożliwiły nam samodzielne przeprowadzanie eksperymentów oraz odkrywanie praw nauki. Należy dodać, że CKN jest największą tego typu instytucją w Polsce oraz jedną z największych w Europie. Po tym pełnym wrażeń dniu udaliśmy się na zasłużony odpoczynek do hotelu, w którym miło spędziliśmy czas.

Drugi dzień naszego pobytu w Warszawie również był udany. Po śniadaniu i wykwaterowaniu się z hotelu udaliśmy się na długo wyczekiwany, zwłaszcza przez chłopców, Stadion Narodowy. Chociaż niektórzy z nas nie są fanami piłki nożnej, to stadion wywarł na nas wszystkich ogromne wrażenie. Urzekł nas swoją wielkością oraz nowoczesnością. PGE Narodowy to największa arena w Polsce. To tutaj odbywają się najważniejsze wydarzenia sportowe i nie tylko. W obiekcie tym podziwialiśmy nie tylko płytę stadionu, ale również kopułę zabytkową, kaplicę wielowyznaniową, loże VIP-ów i wiele innych ciekawych miejsc. Nasza sympatyczna przewodniczka oprowadziła nas m.in. po strefie zawodniczej i pokazała szatnie reprezentacji Polski. Zdradziła także zakulisowe ciekawostki związane z przygotowaniami do meczów Biało-Czerwonych na PGE Narodowym. Prosto ze Stadionu Narodowego udaliśmy się na zwiedzanie miasta. Pogoda była sprzyjająca spacerom, więc w blasku słońca mogliśmy się delektować miłymi chwilami na m.in. Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu. Następnie udaliśmy się na Placu Piłsudskiego, gdzie mieliśmy okazję na własne oczy zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. 

Kolejnym i zarazem ostatnim punktem naszego pobytu w stolicy były Łazienki Królewskie. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Uczestnicy wycieczki zachwycali się także florą i fauną tego parku.   

Około godziny 16.00 udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Wracaliśmy do Wróblika pełni wrażeń. Wycieczka okazała się wyjątkowo udana i mamy nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie będziemy mieli okazję uczestniczyć w podobnych wyjazdach.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube