Wycieczka klas IV-V do Szczawnicy

W dniu 14 czerwca uczniowie  klasy IV i V wraz z nauczycielami: Mariuszem Łopuszańskim, Anną Ząbek, Alfredem Wołczańskim  oraz rodzicami  Radosławem Siwikiem oraz Mariuszem Stramą udały się na wycieczkę do Szczawnicy.

O  godz. 5.00  wyruszyliśmy w drogę. Po około 3,5 godzinnej jeździe byliśmy na miejscu. Pierwszym punktem wycieczki był spływ tratwami po Dunajcu. Pogoda na szczęście dopisała, a więc mogliśmy podziwiać  piękno Pienin w całej okazałości. Podczas spływu flisacy opowiadali o najciekawszych  miejscach, podkreślali piękno tamtejszej przyrody. Spływ był świetną okazją do zobaczenia z zupełnie innej perspektywy malowniczego szczytu Trzech Koron czy niezwykłych Tatr.

W Szczawnicy skorzystaliśmy również z wyciągu krzesełkowego na Palenicę. Ekscytacja podczas wyjazdu na Palenicę była ogromna. Wszystkim jednak udało się wjechać na szczyt, gdzie mogliśmy chwilkę odpocząć i podziwiać cudowny widok na Tatry.

Podczas wycieczki mieliśmy również czas na aktywność fizyczną w Parku Linowym ABLANDIA w Krościenku nad Dunajcem. Po szkoleniu, które przeprowadzili wykwalifikowani instruktorzy, młodzież oddała się ekstremalnym wyzwaniom, jak wspinaczka, skoki, zjazd na tyrolce, czy omijanie przeszkód. W parku linowym został też przeprowadzony przez nauczycieli naszej szkoły kurs pierwszej pomocy dla młodych uczestników.

Około godziny 15:30 udaliśmy do restauracji Mc Donald’s w Krośnie, gdyż jak mawia nasza młodzież: ,,Wycieczka bez Mc Donald’a to nie wycieczka”:).

Zmęczeni, najedzeni i pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Podczas wycieczki mieliśmy okazję do zdobycia ciekawych informacji oraz poznania uroków Pienin. Wycieczka była bardzo udana i na długo zostanie w pamięci naszych uczniów.

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA POMOC W DOFINANSOWANIU NASZEJ WYCIECZKI FIRMIE PEPCO.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube