Wycieczka klas I-III do Parku Rekreacji Zoom Natury

W dniu 6 czerwca 2024 r. klasy I, II i III wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej we Wróbliku Szlacheckim odbyły swoją długo oczekiwaną wycieczkę do Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Było to nie lada wyzwanie, gdyż wyjazd był o godzinie 5.00 rano. Na miejsce dotarliśmy około godziny 8.00.

Po śniadaniu przystąpiliśmy do realizacji zaplanowanych zadań. Pierwszą atrakcją był park linowy, w którym to dzieci pod okiem instruktorów mogły się sprawdzić na wybranych przez siebie trasach: Maluch lub Junior. Następnie odwiedziliśmy  laboratoria: Energia i recykling, Planeta i ptaki, Las, Rośliny i zwierzęta. Po przerwie na obiad uczniowie podzieleni na grupy uczestniczyli w grze terenowej, która polegała na odnajdywaniu ukrytych zwierząt i wykonywaniu określonych zadań. Był również czas na zabawę w parku kreatywnym oraz pobyt w koziej zagrodzie. Każdy mógł sobie zakupić pamiątki.

W drodze powrotnej, w którą udaliśmy się o godzinie 16.00 zatrzymaliśmy się w jedynej w Polsce ostoi konika biłgorajskiego. Dowiedzieliśmy się, że są to dzikie konie. Stado liczące ponad 20 dorosłych osobników oraz kilku źrebaków przez cały rok przebywa na wolnym powietrzu i tylko w zimie są dokarmiane. Przy spotkaniu z ludźmi nie okazywały strachu i były przyjaźnie nastawione, co widać na załączonych zdjęciach. Wycieczka przebiegła w radosnej atmosferze i miłym klimacie. Założone cele wycieczki zostały w pełni zrealizowane. Zadowoleni, choć nieco zmęczeni uczniowie, pełni wrażeń, powrócili do Wróblika, gdzie na parkingu przy „Kościółku” czekali stęsknieni rodzice.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube