Wycieczka klas 1-3 do Magurskiego Parku Narodowego

W dniu 21 czerwca 2023 uczniowie edukacji wczesnoszkolnej  SP we Wróbliku Szlacheckim wraz z opiekunami odbyli wycieczkę do Magurskiego Parku Narodowego. Szkoda, że niektórzy drugoklasiści pozostali w domu z uwagi na dolegliwości zdrowotne. 

Zaczęliśmy od zwiedzania Ośrodka Edukacyjnego w Krempnej. Obejrzeliśmy ciekawy film obrazujący jak na przestrzeni milionów lat kształtowały się tereny i jak zmieniały się rośliny i zwierzęta. Następnie przeszliśmy do ekspozycji pór roku. Podziwialiśmy różnorodne zwierzęta, w tym ptaki, ssaki oraz rośliny występujące na terenie parku. Następnie zapoznaliśmy się dokładnie z warstwową budową lasu. Chętni uczniowie mogli zakupić pamiątki utrwalające wspomnienia z wycieczki. Kolejnym punktem wycieczki była ścieżka edukacyjna „Kiczera”. Zobaczyliśmy ślady ludzi, którzy mieszkali w nieistniejącej miejscowości Żydowskie na terenie parku. Jest to stary cmentarz, fundamenty dawnej cerkwi oraz wiele, drzew owocowych, które z upływem lat nieco zdziczały. Zatrzymaliśmy się nad stawem, w którym żyją traszki oraz wiele owadów wodnych. Z punktu widokowego podziwialiśmy rozciągające się na horyzoncie szczyty. Zaobserwowaliśmy świerszcza, jaszczurki, żaby leśne. Maszerowaliśmy ścieżką przyrodniczą przez las. Uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniem i właściwie rozpoznali tropy zwierząt. W końcu na polanie nieopodal górskiego strumyka pod wiatami zatrzymaliśmy się żeby upiec kiełbaski. 

Troczę zmęczeni, ale mocno dotlenieni i upojeni śpiewem ptaków oraz szumem potoków udaliśmy się do autokaru. To był dobrze spędzony czas na łonie natury. Wszystkim zainteresowanym możemy polecić to miejsce na wakacyjny, niedzielny wypad z rodziną.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube