Wybory Opiekuna Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2026/2027

26 maja 2026 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Wróbliku Szlacheckim odbyły się wybory Opiekuna Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2026/2027. 

Głosowanie zostało przeprowadzone zgodnie z obowiązującym Regulaminem Wyborów Opiekuna Samorządu Uczniowskiego. W wyborach uczestniczyli uczniowie klas I–VIII, którzy w demokratyczny sposób mogli wyrazić swoją opinię i zdecydować, który z nauczycieli będzie wspierał działalność Samorządu Uczniowskiego w kolejnym roku szkolnym. 

Do udziału w głosowaniu uprawnionych było 109 uczniów. W wyborach oddano 93 głosy, z czego 91 uznano za ważne. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania oraz liczeniem głosów czuwała komisja wyborcza w składzie: Malwina Marczak, Maja Szałankiewicz oraz Lena Mezglewska. 

Po podliczeniu głosów wyniki przedstawiały się następująco: 

  • Elwira Szajna-Wojtuń – 30 głosów, 
  • Karolina Rymarowicz – 15 głosów, 
  • Magdalena Kosiek – 12 głosów, 
  • Anna Ząbek – 12 głosów, 
  • Piotr Kondyjowski – 11 głosów, 
  • Mariusz Łopuszański – 8 głosów, 
  • Sylwia Piwowar – 2 głosy, 
  • Jolanta Litarowicz – 1 głos. 

Największą liczbę głosów uzyskała pani Elwira Szajna-Wojtuń, która została wybrana na głównego Opiekuna Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2026/2027. 

W celu usprawnienia działalności Samorządu Uczniowskiego ustalono również podział obowiązków związanych z koordynacją działań uczniowskich. Funkcję koordynatora działań Samorządu Uczniowskiego w oddziałach przedszkolnych oraz klasach I–III pełnić będzie pani Karolina Rymarowicz, natomiast za koordynację działań w klasach IV–VIII odpowiadać będzie pani Magdalena Kosiek. Całość pracy Samorządu Uczniowskiego będzie koordynować pani Elwira Szajna-Wojtuń jako główny opiekun. 

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w głosowaniu oraz członkom komisji wyborczej za odpowiedzialne przeprowadzenie wyborów i rzetelne przeliczenie głosów. Gratulujemy wybranym opiekunkom i życzymy wielu ciekawych inicjatyw, owocnej współpracy oraz satysfakcji z pracy na rzecz społeczności szkolnej w nadchodzącym roku szkolnym.

YouTube