“Trzej Królowie jadą, złoto mirrę kładą, hej kolęda, kolęda…”

Zgodnie z zapowiedzią 6 stycznia po raz pierwszy w gminie Rymanów został zorganizowany  „Orszak Trzech Króli”. Ogólnopolskim hasłem tegorocznych obchodów były słowa „Niech prowadzi nas gwiazda”. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12:00 Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Rymanowie. Po jej zakończeniu został uformowany Orszak Trzech Króli, który podążył główną drogą do Rymanowa-Zdroju.

Główne uroczystości odbyły  się w amfiteatrze nad Czarnym Potokiem w Rymanowie-Zdroju. Artystyczne prezentacje rozpoczęły nasze uczennice: Tosia Błaż z klasy drugiej i Zuzia Błaż z klasy szóstej. Uczestnicy orszaku, po wspólnym kolędowaniu, mogli zobaczyć przedstawienie jasełkowe i żywą szopkę.

W dalszej części programu, podczas artystycznych prezentacji naszą szkołę reprezentowali chłopcy z nowo utworzonym zespołem „Trio Dni Dalszych”, w skład którego wchodzą: Filip Stączek, Gabriel Wołczański i Pior Juszczyk.  Chłopcy wystąpili z pastorałką „Dnia jednego o północy”. Pięknie przebrani koncertowali dla uczestników orszaku, współtworząc tym samym świąteczną atmosferę i dobrą zabawę. 

GRATULUJEMY ORGANIZATOROM i WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ORSZAKU.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube