Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa

Dnia 21 marca br. na zaproszenie pedagoga szkolnego Pani Sylwii Piwowar uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia spektaklu edukacyjno – profilaktycznego, w którym brali udział aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. 

Przedstawiono dwa spektakle: „Złośliwości jej królewskiej mości” widowisko przeznaczone było dla dzieci przedszkolnych i uczniów młodszych klas 0-3, mówiące o zasadach dobrego wychowania oraz spektakl „Zaciśnięte pięści” kierowany do uczniów klas starszych 4-8 poruszający problem przemocy. 

Spektakl „Złośliwości jej królewskiej mości” opowiadał o szybkim tempie życia oraz, że internetowy świat sprawia, że coraz rzadziej ze sobą rozmawiamy, nie potrafimy bezinteresownie pomagać innym. Empatia i współczucie są nam coraz bardziej obce, przez co ulice stają się smutne, a place zabaw puste. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały przedstawienie. 

Na dużą uwagę zasłużył również spektakl pt. „Zaciśnięte pięści” to pouczająca opowieść o emocjach. Od tych najciemniejszych, złych po te piękne, takie jak przyjaźń czy miłość. Żyjemy w niepewnych czasach. Stres, niepokój i lęk przed jutrem towarzyszą nam na co dzień. Jednak nie zawsze potrafimy poradzić sobie z trudnościami, które napotykamy na naszej drodze. Nieważne, w jakim jesteśmy wieku. Spektakl w prosty sposób pokazał działanie pętli agresji, która zamienia ofiarę w kata. Często agresja młodych ludzi ma podłoże w przemocy, której doświadczają w bliskim otoczeniu. Nie zawsze można skutecznie obronić się przed przeciwnościami losu, można natomiast dzielnie stawić im czoła.

Uczniowie z wielką uwagą i skupieniem obejrzeli widowisko.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube