TAJEMNICE JĘZYKA POLSKIEGO – escape room

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to ogólnoświatowe, coroczne obchody, które mają na celu promowanie świadomości różnorodności językowej i kulturowej, a także propagowania rodzimych tradycji. To również doskonała okazja, aby uczniowie dowiedzieli się więcej o swoim języku ojczystym, a także rozwijali swoje umiejętności językowe w sposób kreatywny i zabawny. 

W naszej szkole nauczycielki języka polskiego postanowiły zabrać uczniów w fascynującą podróż przez historię i ewolucję języka polskiego. Od tajemniczego pochodzenia naszego języka, przez odkrywanie tajników polskiego alfabetu, aż po pierwsze zapisane słowa i zdania.

4 – osobowe grupy, reprezentanci poszczególnych klas IV-VIII, mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie odgadnąć hasło, które zapewniało zwycięstwo. Aby odkryć tajemnicze hasło należało wykazać się wieloma umiejętnościami, m.in. szybkością, sprytem, logicznym myśleniem, pracą w grupie, czytaniem ze zrozumieniem, a nawet talentem matematycznym. Po niemal godzinnych, intensywnych i wyjątkowo wyrównanych zmagania wiedzieliśmy już kto jest najlepszym ZNAWCĄ JĘZYKA POLSKIEGO.

Serdecznie gratulujemy klasie VII, która zajęła zaszczytne I m-ce i  klasom IV, V i VIII, którzy ex aequo uplasowali się na m-cu II. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju ,,Tajemnice języka polskiego” i zapraszamy za rok!!!

Nauczycielki języka polskiego

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube