Szczęście mam, bo tabliczkę mnożenia znam

Dziś 17 listopada 2023 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku swój udział zgłosiło aż 7412 szkół z całego świata, z czego 6526 z Polski! Akcja ta odbywa się na świecie już od 13 lat i ma na celu zachęcić wszystkich zarówno młodszych jak i starszych do przypominania sobie tabliczki mnożenia. Wielu uczniom i rodzicom wydaje się ona koszmarnie nudna. W szkole trzeba ją po prostu zakuć, zdać, zapamiętać i to na całe życie! Tyle teoria, ale w praktyce ostatni etap bardzo często oznacza: zapomnieć. Nie jest to szczególnie skuteczna i atrakcyjna metoda nauki.

Bez tytułu

W tegorocznej edycji nudno nie było:) Naszymi szkolnymi egzaminatorami byli uczniowie klasy czwartej, którzy dzielnie sprawdzali „tabliczkową wiedzę” swoich starszych kolegów oraz pracowników szkoły. W ramach akcji odbyły się również rozgrywki międzyklasowe pod hasłem „Szczęście mam, bo tabliczkę mnożenia znam”.  Przyniosły one naszym uczniom wiele radości i satysfakcji. Dzieci klas III – VII rozwiązywały łamigłówki matematyczne, układały wieżę z kubków oraz okrągłe domino, a w każdym zadaniu należało wykazać się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia.

Bez tytułu

Akcja z pewnością przyczyniła się do powtórzenia tabliczki mnożenia. Obchody jak zwykle wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Gratulujemy zdobywcom odznaki, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie!
Nauka może być wspaniałą zabawą, należy tylko znaleźć skuteczną metodę uwzględniającą nasze predyspozycje.

film>>

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube