Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony 2008 r. Głównym celem tego dnia jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz promowanie wiedzy o różnorodności osób w spektrum.

Symbolicznym kolorem obchodów jest niebieski, który stanowi swoisty gest wsparcia dla osób z autyzmem i ich rodzin. Również uczniowie naszej szkoły wyrazili solidarność z nimi, zakładając niebieskie ubrania.

Dzięki uprzejmości Pana Piotra Kondyjowskiego uczniowie klas IV-VIII mieli możliwość uczestniczyć w pogadance przybliżającej specyfikę tego zaburzenia oraz funkcjonowanie osób w spektrum autyzmu.

Z tej okazji na szkolnym korytarzu powstała również ciekawa gazetka. Z kolei z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowany został międzyklasowy konkurs plastyczny na plakat o sławnych osobach w spektrum autyzmu, którego rozstrzygnięcie zaplanowane jest na 15 kwietnia br.

Zachęcamy wszystkich uczniów oraz rodziców do zapoznania się z krótką broszurą informacyjną oraz do lektury książki pt. „Kosmita” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel (https://www.ingdzieciom.pl/_fileserver/item/1500929).

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube