STO LAT MISIU!

25 listopada swoje święto obchodzi ulubiona zabawka każdego dziecka – pluszowy miś.  Pierwszy pluszowy miś pojawił się w 1902 roku, a jego święto ustanowiono dopiero 
w 2002 r. 

Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. 

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. 

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. 

Uczniowie naszej szkoły również uczcili święto niezastąpionej przytulanki. Wszyscy uczniowie tego dnia mogli przynieść do szkoły swoje ukochane pluszami. Przedszkolaki zapoznały się z historią pluszowego misia (film animowany) oraz bajkami o znanych misiach. Następnie każdy opowiedział w kilku słowach o swoim misiu i wziął udział w zabawach ruchowo-muzycznych ze śpiewem „Co robi miś?”, „Stary niedźwiedź” czy „Jadą, jadą misie”. Konkursy na pomysłowy domek z klocków dla pluszaków oraz praca plastyczna były zwieńczeniem tego przyjemnego i radosnego dnia. Samorząd Uczniowski zaproponował także klasom IV-VIII przygotowanie wierszyka o misiu wg własnego pomysłu.   

 Kto się z Tobą budzi? 
Kto kładzie się z Tobą spać? 
Kto Cię przytula? 
I kto potrzebuje? 
Choć czasem jesteśmy smutni, 
Czasem zagubieni i samotni, 
To wiemy jedno, 
Że zawsze z nami jesteś TY!
PLUSZOWY PRZYJACIEL 
NA LEPSZE I GORSZE DNI!

 Autorzy: KLASA VI 

Gratulujemy kreatywności! 

Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz galerii w celu zapoznania się z twórczością uczniów naszej szkoły.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube