Spotkanie z policją. Stop cyberprzemocy – bezpieczeństwo w sieci

W ramach szerokich działań profilaktycznych realizowanych przez szkołę 5 marca br. odbyło się spotkanie uczniów klas 4-8 z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Tematem spotkania była cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci. Internet to doskonałe źródło wiedzy. Niestety jest również poważnym niebezpieczeństwem – szczególnie dla młodych, niedoświadczonych osób. Policjant starał się uświadomić uczniom, że Internet, który jest przeogromnym dobrodziejstwem, jednak niesie za sobą liczne zagrożenia.

Asp. Arkadiusz Pałys ostrzegał uczniów przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Policjant wskazywał uczniom jak bardzo ważne jest to, aby nie ufać osobom obcym poznanym na portalach społecznościowych m.in. na tak popularnym wśród młodzieży portalu – Facebook, Instagram itp. Tłumaczył i wyjaśniał, dlaczego nie wolno mówić zbyt wiele o sobie, o sprawach dotyczących swojego życia prywatnego oraz życia swojej rodziny. Funkcjonariusz podkreślał, że cyberprzemoc jest przestępstwem i poważne jej przejawy należy zgłaszać organom ścigania.

W trakcie spotkania uczestnicy mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej „Cyberprzemoc w sieci” oraz filmu „Gdzie jest Mimi” i „Cyberprzemoc”, mieli również okazję do zadawania pytań.

Wizyta przedstawiciela Policji w naszej szkole z pewnością przyczyni się do wzrostu świadomości uczniów na temat niebezpieczeństw, na jakie narażone są w wirtualnym świecie.

Sylwia Piwowar – pedagog szkolny

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube