Spotkanie uczniów klas I-III z ratownikiem medycznym

„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności”

o. Fabian Kaltbach OFM

We wtorek 11 czerwca mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole po raz kolejny ratownika medycznego z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego pana Pawła Bobera. Tym razem spotkanie zostało zorganizowane dla uczniów klas I-III.

Uczniowie uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zostały im przypomniane numery alarmowe oraz zasady prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Pan Paweł uczył najmłodszych w jaki sposób należy sprawdzać u poszkodowanego funkcje życiowe – przytomność, oddech, jak postępować z osobą poszkodowaną nieprzytomną – oddychającą oraz nieoddychającą. Każdy z uczniów mógł wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, poprzez układanie osoby w pozycji bocznej bezpiecznej oraz wykonanie uciśnięć klatki piersiowej na fantomie dorosłego oraz dziecka. Zostało także zaprezentowane działanie zewnętrznego defibrylatora AED.

Najwięcej radości przyniosło uczniom zwiedzanie karetki pogotowia, którą pan Paweł przyjechał na szkolny parking. Na zakończenie, delegacja uczniów wręczyła wyjątkowemu gościowi drobny upominek oraz pamiątkowe podziękowania za przeprowadzenie niezwykle ciekawej lekcji.

Zajęcia z ratownikiem medycznym były nie lada atrakcją dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że takie spotkania zagoszczą na stałe w naszej szkole.

Panu Pawłowi serdecznie dziękujemy za obecność oraz przekazanie nam swojej wiedzy i doświadczenia.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube