Rekolekcje dla uczniów 16-18 września 2022 r.

Regulamin rekolekcji zamkniętych w Rzepedzi

W dniach 16 – 18. 09. 2022 w Ośrodku Rekolekcyjnym w Rzepedzi zostaną przeprowadzone rekolekcje zamknięte dla dzieci i młodzieży klas 4 do 8 SP we Wróbliku Szlacheckim. Organizatorem jest ks. Janusz Łuc – Proboszcz Parafii we Wróbliku Królewskim. Udział w rekolekcjach jest zaproszeniem do troski o coraz głębsze i dojrzalsze przeżywanie swojej wiary, do większego zrozumienia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Jest także formą przygotowania starszych uczniów do sakramentu bierzmowania. Z racji na duchowe dobro, którego spodziewamy się po przeżyciu rekolekcji i potrzebę tworzenia coraz głębszych relacji rówieśniczych, a nade wszystko relacji z Bogiem, ustalamy pewne wymagania:

  1. Podczas rekolekcji nie posiadamy przy sobie telefonu komórkowego. (w kieszeni, w plecaku itp.). Telefony uczestników będą w depozycie u wychowawcy i udostępnione na pół godziny po kolacji w sobotę. Zostaną oddane po obiedzie w dzień wyjazdu. W sprawach ważnych proszę kontaktować się z wychowawcą lub organizatorem.
  2. Nie słuchamy cicho ani głośno muzyki, radia.
  3. Nie planujemy wyjścia do sklepów na zakupy.
  4. Korzystamy z posiłków na jadalni, nie przywozimy ze sobą opiekaczy, tosterów, zup błyskawicznych itp.
  5. W napoje i słodycze każdy zaopatruje się we własnym zakresie i bez przesady.
  6. Pościel dla wszystkich uczestników będzie dostępna na miejscu.
  7. Zabrania się spożywania napojów alkoholowych, palenia papierosów, zażywania narkotyków, wychodzenia poza ośrodek bez wyraźnej zgody opiekuna.
  8. Proszę przygotować odpowiednie obuwie i ubrania

Wyjazd na rekolekcje 16. 09 (piątek) o godz. 1700, z parkingu przy kościele we Wróbliku Królewskim powrót 18. 09 (niedziela) ok. 1500.
Koszt uczestnictwa w rekolekcjach wynosi 120 zł.

Opiekę duszpasterską sprawował będzie ks. Janusz Łuc wraz z kadrą wychowawców posiadających odpowiednie uprawnienia do opieki nad młodzieżą.

Zachęcam uczestników do modlitwy w intencji rekolekcji, usilnie proszę, aby każdy uczestnik skorzystał wcześniej z sakramentu pokuty, (będzie także możliwość na miejscu) zachęcam do pełnego i aktywnego włączenia się w rekolekcje.

Ze względu na zamknięty charakter rekolekcji nie przewiduje się odwiedzin.

Regulamin rekolekcji –  pobierz plik (pdf, 267KB) 

 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

pokaż

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube