RAZEM NA ŚWIĘTA

“Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie;
Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie,
zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.”

 Matka Teresa z Kalkuty

Od kilku lat akcja Razem na Święta była organizowana w naszej szkole w formie drobnych świątecznych upominków dla osób samotnych i potrzebujących. W bieżącym roku, we wspólnym działaniu parafii ze szkołą, zmieniliśmy konwencję, zapraszając wszystkich, którzy chętnie spędzą czas w atmosferze życzliwości, wymianie doświadczeń i kolędowaniu przy wigilijnym stole. Organizatorzy chcieli być RAZEM dla WSZYSTKICH, którym w świąteczny czas mogliby sprawić radość.

W niedzielę – 17.12.2023 r. –  o godzinie 15.00 do budynku szkoły na spotkanie przybyło wielu samotnych, starszych i potrzebujących mieszkańców obu Wróblików. Zaszczycili nas również swoją obecnością goście – pan Wojciech Farbaniec – Burmistrz Gminy Rymanów i pani Bernarda Łożańska – Skarbnik Gminy Rymanów.

Całość spotkania odbyła się w milej atmosferze z modlitwą, życzeniami z opłatkiem w dłoni i poczęstunkiem w postaci kilku wigilijnych potraw przygotowanych przez Rodziców uczniów poszczególnych klas.

Wszystkim gościom czas umilała starsza schola, która pięknie prowadziła wspólne kolędowanie.

Wzruszające spotkanie.
Wiele radości, wdzięczności ze strony zaproszonych mieszkańców.
CZAS DOBRA I MIŁOŚCI!

Dzięki pomocy Rodziców, Wychowawców i Nauczycieli, dzięki wspólnym działaniom z parafią,
z ks. Proboszczem, dzięki życzliwości ze strony Koła Gospodyń Wiejskich we Wróbliku Królewskim, udało się zorganizować niezwykłe wydarzenie, które zostanie w pamięci na długo.

Z całego serca DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM, za wysiłek i koszty poniesione celem przygotowania wspaniałych potraw i ciast.
Za pomoc w obsłudze i prace porządkowe podczas uroczystości.
W imieniu całej społeczności szkolnej, parafialnej i wszystkich, którzy tego dobra doświadczyli.

DZIĘKUJEMY!

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube