Pozwól mi zrobić, a zrozumiem – lapbooki z geometrii!

„Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż mi, a zapamiętam,
pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.
Konfucjusz

Lapbook – forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Przeważnie teczka, większa lub mniejsza kartka z możliwością składania. Okładka skrywa w sobie różnego rodzaju elementy, które pozwolą zobrazować określoną tematykę. W lapbookach pojawiają się minikoperty, harmonijki, miniksiążeczki, okienka, itp. Są schowkami na wszystko to, co należy zapamiętać z danego materiału. Prócz informacji na określony temat, możemy w niej “ukryć” zagadki, łamigłówki, memory, puzzle, układanki, zadania itp. Mogą się również pojawić elementy mobilne, czyli takie, które da się przesuwać, przeciągać, przekręcać – np. termometr z ruchomym słupkiem rtęci, oś liczbowa z ruchomym punktem, tarcza zegara ze wskazówkami itp.
Tworzenie lapbooków może być świetną zabawą, przy okazji której informacje same będą wchodzić do głowy, a ograniczać nas może jedynie wyobraźnia:)

Uczniowie klasy piątej doskonale mogli się o tym przekonać, gdyż wykonali przepiękne lapbooki, a dodatkowo uporządkowali swoje wiadomości na temat trójkątów i czworokątów.

streszczenie-futurystyczne-tlo-z-3d-design_

Gratulujemy wspaniałych, kreatywnych prac!

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube