Poznajemy przyrodę podkarpacką w “Jasiu Wędrowniczku”

Dnia 13 stycznia 2023 r. uczniowie klasy IV i V wraz z wychowawcami wybrali się do restauracji „Jaś Wędrowniczek” w Rymanowie. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach dni otwartych dla szkół.
Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji, które miały na celu zachęcenie uczniów do aktywnego spędzenia ferii zimowych. Na początku nasi podopieczni wysłuchali ciekawej prelekcji na temat przyrody  podkarpackiej. Dowiedzieli się między innymi dlaczego jelenie i łosie zrzucają poroże, jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy oraz jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów. Mogli również usłyszeć oraz samodzielnie za pomocą rogu myśliwskiego naśladować odgłosy zwierząt. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach „Tropienie  zwierząt”, „Domki dla owadów”, „Ptasie pyzy” oraz „Budki dla ptaków”. Wykonane samodzielnie karmniki  uczniowie zabrali do swoich domów. Nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością podczas robienia świątecznych stroików. Mogliśmy również uczestniczyć w degustacji pysznych koktajli zrobionych z owoców leśnych.

Na koniec zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt.” Las”. Główne nagrody otrzymali uczniowie naszej szkoły:

I miejsce
Lena Mezglewska – klasa IV

II miejsce
Malwina Marczak – klasa IV

III miejsce
Sebastian Koźma – klasa V

Pobyt w „Jasiu Wędrowniczku” dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń. Pokazał uczniom jak można ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube