Pożegnanie lata – RODZINA – przystanek TATA

W niedzielę – 4 września 2022 r. – odbył się w naszej szkole niezwykły piknik rodzinny, który rozpoczął się od artystycznych prezentacji uczniów, laureatów konkursów w roku szkolnym 2021/2022.

Kolejno wystąpili:
Zuzanna Błaż – uczennica klasa VI – podopieczna Gminnego Ośrodka Kultury – wielokrotna laureatka konkursów wokalnych, gwiazda muzyczna wszystkich najważniejszych gminnych wydarzeń, wokalistka prezentująca swoje nagrania w Rymanowskim Koncercie Życzeń.
– Dziś już klasa 4, ale kilka miesięcy temu klasa 3, pod skrzydłami pani Haliny Pojnar zaprezentowała piękne układy taneczne.
Ania Hyrczyk – najmłodsza nasza uczennica, podopieczna p. Jolanty Litarowicz, laureatka Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej SKRZACIK, zaprezentowała utwór pt. „Bajeczka”.
– Niewiele starsza, bo również uczennica grupy przedszkolnej, w tym roku już 6-latków, Helenka Jaklewiecz – zdobywczyni Grant Prix Konkursu Talentów Przedszkolnych o nagrodę PLUSZOWEGO MISIA, wystąpiła z „Deszczową piosenką”.
Emilia Setlak – uczennica klasy 3 – laureatka szkolnego konkursu recytatorskiego wystąpiła w prezentacji z „Wierszem o zwierzętach”.

Niezwykłość spotkania z okazji pożegnania lata wynikała z rodzinnego wymiaru, który był wpisany w treść pikniku „Rodzina – przystanek TATA”. Była to okazja do podsumowanie niecodziennej gry zorganizowanej na terenie naszej miejscowości. Inicjatywa zaangażowania tatusiów wraz ze swymi dziećmi w działania zrodziła się z potrzeby czynnego włączenia w życie rodziny ojców. Wywiadówki, konsultacje, uroczystości, spotkania przed Komunią, Bierzmowaniem – to  najczęściej mamusie. Gdzie zatem podziali się tatusiowie? Postanowiliśmy ich odszukać …

Pomysłodawcy wszystkich działań, p. Magdalena i Piotr Kosiek we współpracy z Ks. Proboszczem, zorganizowali „Bieg terenowy” pod hasłem: „Dla mojego taty nie ma nic niemożliwego”. W zabawie, która trwała od 02.09 do 04.09, wzięło udział 23 drużyny składające się z taty oraz dzieci. Każda grupa otrzymała link z mapą Wróblika z 13 zaznaczonymi miejscami do odwiedzenia. W poszczególnych punktach znajdowały się ukryte tajemnicze skrzynki. Zadaniem uczestników zabawy było odnalezienie tych skrzynek, zapoznanie się z krótką historią miejsca, wykonanie zadania oraz odnalezienie liter, które po ułożeniu tworzyły hasło. Finał gry odbył się w szkole podczas pikniku rodzinnego, gdzie uczestnicy musieli wykonać ostatnie cztery zadania.

ZWYCIĘZCAMI BYLI WSZYSCY, którzy wraz ze swoją rodzinną grupą podjęli się wykonania poszczególnych zadań.

Po występach artystycznych wszyscy uczestnicy pikniku mogli skorzystać z bufetu słodkości i dołączyć do zabaw integracyjnych. Wszyscy bawili się wyjątkowo, tatusiowie wraz dziećmi wymieniali doświadczenia z zabawy terenowej, dokończyli zadania i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dumni Tatusiowie, zachwycone dzieci, zadowolone mamusie obserwujące działania swoich małych i dużych miłości – to piękny obraz, który towarzyszył nam do końca pikniku.

film na youtube

Wszystkim Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie!

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube