POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…

“Kto chce wejść na szczyt, musi zaczynać od dołu,
a potem iść krok za krokiem, nie przyspieszając go.
Zły to taternik czy alpinista,
który zaczyna wspinaczkę w góry od zrywu i wielkiego wysiłku.
Dobry — idzie krok za krokiem, powoli, spokojnie”
bł. Stefan Wyszyński

21 czerwca 2023 roku uczniowie klasy ósmej wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami przeżywali swoje pożegnanie. Uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu absolwentów.

Uczniowie przygotowali program artystyczny będący ciągiem podziękowań dla nauczycieli za cały okres edukacji. Na drugą część programu złożyły się scenki kabaretowe, autentyczne wydarzenia z życia klasy, przedstawione w humorystyczny sposób. Gromkimi brawami została nagrodzona scenka przedstawiająca lekcję religii, skecz z lekcji wychowania fizycznego oraz scenka z wycieczki szkolnej.

Po części artystycznej ze słowami pożegnania do uczniów  zwróciła się pani dyrektor. W swojej wypowiedzi wróciła wspomnieniami do wszystkich szkolnych sukcesów, które były zasługą tegorocznych absolwentów. Podziękowania popłynęły do uczniów, wychowawcy, wszystkich nauczycieli i rodziców, którzy bardzo aktywnie zaangażowali się w pożegnanie. Dużą ich zasługą było przygotowanie sali, poczęstunku i zorganizowanie zabawy prowadzanej przez didżeja.

Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami doskonale się bawili. Ostatnia część spotkania została od początku do końca „przetańczona”. Każdy odczuwał niedosyt po zakończonej uroczystości. Mamy nadzieję, że uczniowie na długo zapamiętają ostatni dzień w szkole.

Drodzy Ósmoklasiści! Przed Wami otwiera się całe morze możliwości. Kontynuujcie swoją edukację z entuzjazmem, ciekawością i otwartością na nowe pomysły. Pamiętajcie, że nauka to nie tylko proces zdobywania wiedzy, ale także rozwój duchowy, osobowościowy i społeczny. Życzmy Wam, aby efekty dalszej edukacji przynosiły Wam radość i zadowolenie.

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku dającego siły do sprostania wyzwaniom, jakie pojawią się w dalszej drodze edukacji.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube