Powiatowe eliminacje XXIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Dnia 18 kwietnia 2023 r. w remizie OSP Krosno- Turaszówka odbyły się powiatowe eliminacje XXIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. Najmłodszą kategorię wiekową- klasy I-IV reprezentował uczeń naszej szkoły, z klasy IV Piotr Juszczyk. W tej kategorii brało udział ośmioro uczniów, którzy zajęli I miejsca w gminach powiatu krośnieńskiego.

Zawodnicy mieli do rozwiązania w 30 minut test, składający się z 25 pytań. Trójka uczniów z największą ilością punktów zdobytą w części pisemnej, rywalizowała kolejno w części ustnej, odpowiadając na wylosowany zestaw 4 pytań. Uczniowie odpowiadali do mikrofonu w obecności wszystkich przybyłych na Turniej.

Piotr Juszczyk zakwalifikował się do części ustnej zmagań. Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania został przez komisję egzaminacyjną nagrodzony I miejscem. Tym samym przeszedł do następnego etapu Turnieju- etapu wojewódzkiego, który ma odbyć się 19 maja 2023 r. w Przemyślu.

Piotrowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie Turnieju.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube