PASOWANIE NA CZYTELNIKA

     Dnia 14 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej we Wróbliku Szlacheckim odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej.
      Honorowymi gośćmi byli pierwszoklasiści, którzy składali przyrzeczenie. Wspierani byli przez koleżanki i kolegów z klasy III, którzy wspólnie z nauczycielem bibliotekarzem przygotowali tę uroczystość.
    Wśród zaproszonych gości była pani dyrektor – Katarzyna Jabłońska, wychowawczyni klasy I- pani Iwona Śliwka, wychowawczyni klasy III- pani Małgorzata Łopuszańska oraz pan Alfred Wołczański, który wcielił się w rolę szkolnego fotografa.
  Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
    Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak złożyli oni przyrzeczenie, obejrzeli prezentację przygotowaną przez uczniów klasy III, należących do aktywu bibliotecznego. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić podczas czytania. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdzały ich wiedzę na temat bajkowych bohaterów poznanych podczas prezentacji. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Pani dyrektor dokonała PASOWNIA NA CZYTELNIKA każdego ucznia klasy I.
     Pamiątkowy dyplom, wyprawka i słodycze będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Nawiązany został również kontakt z rodzicami, gdyż uczniowie otrzymali list, który mieli przekazać rodzicom.
     Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

                                                                                                                                                                                                 Anna Szymańska
                                                                                                                                                                                                                     Nauczyciel bibliotekarz 

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube