Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy – “Wielka Liga Czytelników”

W październiku 2023 roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelników”.

Rodzice i uczniowie zostali poinformowani o możliwości uczestnictwa w VII Ogólnopolskim Konkursie W L C na zebraniach wywiadowczych podczas rozmów z uczniami i wychowawcami oraz poprzez wywieszenie plakatów informacyjnych. Po uzyskaniu zgód rodziców w tym wydarzeniu do konkursu zgłosiło się 20 uczniów: z klas I-III 8 i z klas IV-VI 12.

Wszyscy z entuzjazmem zabrali się za czytanie 15 wybranych lektur i uzupełnieniem testów.

Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych do półfinału dotarło 5 uczniów z I kategorii i 7 uczniów z II kategorii.

Na tym etapie młodsi uczestnicy mieli przeczytać książkę Julity Grodek „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie”, natomiast uczniowie z kl. IV-VI „Dynastię Miziołków” autorstwa Joanny Olech.

Po napisaniu testów do finału przeszły uczennice z klasy III: Lena Farbaniec, Lena Wojtuń i Nadia Wojtuń, a z klas IV-VI: Zofia Siwik i Ewa Florczak.

Finał Wielkiej Ligi Czytelników odbył się online 9 maja 2024 roku. Na rozwiązanie testu finalistki miały czas półtorej godziny. Po kilku dniach oczekiwań z wielką radością przyjęliśmy wiadomość od koordynatora powiatowego, że nasze uczennice zajęły dwa bardzo wysokie miejsca.

Lena Farbaniec, Lena Wojtuń i Nadia Wojtuń zostały I wicemistrzem Polski, a dziewczynki z drugiej kategorii: Zofia Siwik i Ewa Florczak II wicemistrzem Polski.

Ogromnie cieszymy się z zajętych miejsc naszych uczennic i życzymy dalszych sukcesów w czytelnictwie.

Uważamy, że projekt ten skutecznie oddziałuje na szeroko pojęty rozwój poprzez rozwijanie kompetencji czytelniczych wpływających na sukces ucznia.

Czytanie to jedno z najważniejszych umiejętności, która pozwala na wprowadzenie ucznia do świata wartości, rozwijanie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozbudzanie ciekawości poznawczej, zachęcanie do samokształcenia.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym konkurs będzie się cieszył również dużym zainteresowaniem.

Nauczyciele bibliotekarze:
Anna Szymańska
Grażyna Krzyżanowska

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube