Ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie

Ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie organizowana jest od 2012 roku. Została zainicjowana przez parę prezydencką Annę i Bronisława Komorowskich wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Akcja ta ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

W tym roku Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser – Dudą zalecał czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Stąd też w dniu 3 września 2022 r. w Galerii Sztuki w Rymanowie Zdroju odbyła się jedenasta już edycja Narodowego Czytania, której organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Rymanowie.

Podczas tego niecodziennego wydarzenia naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI, Klaudia Turek, która przepięknie, z doskonałą dykcją i interpretacją głosową przedstawiła przed rzeszą entuzjastów twórczości Mickiewicza, fragment utworu ,,Pani Twardowska”. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali piękne wydania książkowe ,,Ballad i romansów” z okazjonalną pieczęcią.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube