Obchody Dnia Dziecka

1 czerwca to jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze.

Imprezę rozpoczęła pani dyrektor życzeniami dla wszystkich uczniów i wręczeniem nagród i dyplomów w szkolnym konkursie ,,Laurka dla mamy”. Listę zwycięzców publikujemy poniżej. Nauczyciele przygotowali także niezwykłą niespodziankę dla dzieci, okupioną długimi, wielogodzinnymi i morderczymi treningami.  Zatańczyli układ choreograficzny do znanej piosenki ,,Jerusalema”. Kolejną niespodzianką było przybycie do szkoły bajkowych postaci Myszki Miki i Minnie, z którymi można było się przywitać, przytulić, uściskać czy zrobić pamiątkowe zdjęcie.  Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach o charakterze rekreacyjno-sportowym na boisku szkolnym, grali w gry planszowe oraz rozgrywali mistrzostwa szkolne w szachy.  

Uczniowie bardzo chętnie brali udział  we  wszystkich  konkurencjach. Każdemu dziecku rozdano również słodki poczęstunek od Rady Rodziców w postaci lodów.  

Przez cały czas trwania imprezy na małej sali gimnastycznej można było zakupić domowe pyszności (galaretki, drożdżówki, muffinki i wiele innych słodkości) przygotowane przez uczniów klasy VI. Dla spragnionych były również soki i woda. Nie zabrakło także balonów i mini maskotek (pszczółek, żabek i ośmiorniczek), wykonanych własnoręcznie, przy użyciu włóczki i szydełka, przez uczennice klasy VI. Stoisko to cieszyło się ogromnym powodzeniem i opustoszało jako pierwsze. Dlatego też dziewczynki postanowiły tworzyć kolejne maskotki ,,na żywo” i zainteresować sztuką szydełkowania najmłodsze dzieci, które z zachwytem podziwiały umiejętności starszych koleżanek. W ten niezwykły dzień uczniowie klasy VI prowadzili także akcję ,,Chroń swą głowę. Pij na zdrowie.”, propagującą jazdę na rowerze czy hulajnodze w kaskach. Każdy kto przyjechał tego pięknego, słonecznego dnia do szkoły w kasku rowerowym, mógł skorzystać z promocji na zakup soku czy wody.

Ale to nie był koniec atrakcji.  

Od godz. 17.00 do 20.00 uczniowie klas IV-VIII bawili się w rytmie ulubionych piosenek na szkolnej dyskotece, zorganizowanej w stylu weselnym. Tego dnia świętowano również dzień koszuli i sukienki. Stąd też na ,,szkolnym weselu” nie zabrakło pięknych kreacji i eleganckich garniturów i koszul. To był wyjątkowy dzień, który dostarczył wielu emocji.  

Laureaci szkolnego konkursu “Laurka dla mamy”:

Kat. 0-I
I miejsce- Szymon Swat
II miejsce- Arkadiusz Kostka
III miejsce- Maja Podpora
Wyróżnienie- Hanna Juszczyk

Kat. II-III
I miejsce- Alicja Penar, Julia Łożańska
II miejsce- Lena Farbaniec, Lena Wojtuń
III miejsce- Antonina Błaż, Zofia Siwik
Wyróżnienie- Karolina Magierowska, Fabian Bronkowski

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube