Noc w szkole

Uczniowie klasy VI naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu- „NOCY W SZKOLE”. Organizatorem przedsięwzięcia była Pani Elwira Szajna-Wojtuń wychowawca klasy, której towarzyszyli dodatkowi opiekunowie: Pani Karolina Rymarowicz oraz tatusiowie uczennic z klasy VI,Pan Łukasz Krzyżanowski oraz Pan Piotr Kilarski. Celem tego wyjątkowego spotkania było ukazanie szkoły jako miejsca, w którym nie tylko uczymy się i zdobywamy stopnie, lecz także miejsca przyjaznego, pełnego zagadek i dobrej zabawy.

28 kwietnia br. uczniowie klasy VI przybyli do szkoły o godzinie 18.00. Każdy z nich zabrał ze sobą, m.in. karimaty, poduszki, koce, latarki i oczywiście DOBRY HUMOR:)Pierwszym punktem programu było przygotowanie „sypialni”, którymi na czas imprezy stały się sale przedszkolne. Po przygotowaniu miejsca do spania uczniowie wraz z opiekunami udali się na salę gimnastyczną celem oficjalnego otwarcia imprezy oraz przygotowania potrzebnego sprzętu na „piżamową dyskotekę”, która była jednym z wielu punktów programu.

Nie zabrakło oczywiście gier i zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie na szkolnym boisku „Orlik” organizowali rozgrywki piłki nożnej i siatkówki. Dla części z nich był to również czas na rozmowy i zabawy integracyjne. Po intensywnie spędzonym czasie na boisku uczniowie mogli wcielić się w tajnych agentów, za sprawą przygotowanej na terenie szkoły gry integracyjnej pt.  „TAJNA MISJA W SZKOLE”- klasowy Escape Room. Szóstoklasiści zostali podzieleni na trzy zespoły, których zadaniem było rozwiązanie szeregu zagadek ukrytych w szkolnych salach i odnalezienie szyfru do sejfu ukrytego w gabinecie pani dyrektor. Uczniowie podczas rozgrywki musieli wykazać się sprytem, spostrzegawczością, logicznym myśleniem, umiejętnością odczytywania mapy, jak również znajomością zasad matematycznych. Najważniejsza podczas całej gry była współpraca. Drużyna, która najszybciej odgadła szyfr do sejfu, mogła go otworzyć i cieszyć się nagrodami. Zwycięska drużyna otrzymała bony do wykorzystania na lekcjach języka polskiego zwalniające, np. ze sprawdzania zadania domowego oraz słodką niespodziankę. Każdy z uczestników otrzymał również pamiątkowy dyplom. Na zakończenie tajnej misji cała klasa uwieczniła uczestnictwo w zabawie robiąc zdjęcia w specjalnie przygotowanej fotobudce.

Po krótkim odpoczynku wszyscy uczestnicy zabrali się do przygotowania kolacji w szkolnej jadalni. Każdy przygotował dla siebie coś pysznego. Następnie wszyscy najedzeni i pełni energii udali się do sali gimnastycznej, gdzie już czekała dobra zabawa. Tańcom i śpiewom nie było końca. Uczniowie przebrani w stroje zwierzaków bawili się w rytm ulubionej muzyki. Po dyskotece nadszedł czas na wieczorną toaletę oraz chwilę odpoczynku po dobrej zabawie. Część uczniów bawiła się w „chowanego” na szkolnych korytarzach, inni spędzali czas na rozmowach. Nie zabrakło również emocji przy stole pingpongowym. Chłopcy organizowali rozgrywki, w których brali udział również tatusiowie, będący opiekunami podczas nocowania.

Po tak intensywnym wieczorze przyszedł czas na relaks. Uczniowie zajęli miejsca w swoich „łóżkach” i obejrzeli film „Pan Wilk i spółka”. Po projekcji filmu, tj. o godzinie 2.00 wszyscy byli gotowi do spania.

Noc okazała się być krótka. W sobotę przed godziną 7.00 dziewczynki nieco zaspane, ale dumne z tego, że obudziły się pierwsze, postanowiły obudzić chłopców śpiących smacznie w drugiej sali. Z piosenką na ustach weszły do „sypialni” chłopców fundując niecodzienną pobudkę.

Przyszedł czas na poranną toaletę, śniadanie oraz wspólne sprzątanie. Uczniowie wraz z opiekunami sprawnie poradzili sobie z niewielkim bałaganem i dzięki temu zaoszczędzili czas na krótką rozgrywkę piłkarską w sali gimnastycznej. O godzinie 9.00 uczniowie zmęczeni, ale szczęśliwi powrócili do swoich domów.

Zorganizowane przedsięwzięcie okazało się być dla opiekunów świetną okazją do lepszego poznania wychowanków, a dla nich okazją do integracji, przełamania barier i umacniania więzi. Atmosfera panująca podczas całej imprezy z pewnością pozwoliła uczniom polubić szkołę i spojrzeć na nią z innej perspektywy.

Serdeczne podziękowania za pomoc w opiece nad uczniami należą się rodzicom, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w szkolnym wydarzeniu. Nie możemy również zapomnieć o podziękowaniach dla pani dyrektor, która umożliwiła organizację tej niecodziennej imprezy.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube