Dzień bez Stresu

“Daj swojemu stresowi skrzydła i pozwól mu odlecieć”

(Terri Guillements)

Stres jest naturalnym zjawiskiem w naszym życiu, doświadczamy go niemal każdego dnia. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ważna jest umiejętność radzenia sobie z tym przykrym uczuciem. Ale czy potrafią sobie z nim radzić uczniowie? Wielu z nich przyznaje bowiem, że najbardziej stresującym miejscem jest dla niego szkoła. Codzienne odpytywanie, kartkówki czy sprawdziany wywołują w młodych ludziach negatywne emocje, czyli stres. 

Zdając sobie z tego sprawę, Samorząd Uczniowski już drugi rok z rzędu przeprowadził akcję szkolną ,,DZIEŃ BEZ STRESU”, który w tym roku został zorganizowany 04 maja. Wszystkie przypadające na ten dzień formy sprawdzania wiedzy zostały odwołane, a uczniowie mogli na każdej przerwie zrelaksować się w specjalnie przygotowanych kącikach antystresowych. 

Uczniowie wszystkich klas mogli odprężyć się na milutkich i mięciutkich pufach, przytulić się do ogromnego pluszaka czy nakleić na twarz kolorowe piegi, które miały na celu wywołać uśmiech na twarzach uczestników zabawy. Podczas każdej przerwy cała społeczność szkolna mogła również zrelaksować się przy dźwiękach spokojnej i melancholijnej muzyki, która rozbrzmiewała ze szkolnego radiowęzła. Wielu uczniów skorzystało także z możliwości podzielenia się z rówieśnikami swoimi propozycjami na odstresowanie.  

Dzień ten okazał się miłą odskocznią od codziennych obowiązków szkolnych zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. 

Zapraszamy za rok na trzecią odsłonę DNIA BEZ STRESU. 

Dziękujemy pani dyrektor i wszystkim nauczycielom za pomoc i wyrozumiałość w realizacji wydarzenia. 

Samorząd Uczniowski 

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube