NASZE ŚWIATŁO MUSI ŚWIECIĆ Rekolekcje – Rzepedź 2023

„Życie jest prezentem,
ponieważ jak długo jesteśmy na Ziemi,
możemy pomnażać naszą zdolność miłowania.” 
C.Acutis

Ksiądz Franciszek Blachnicki, założyciel Ruchu Światło – Życie, zauważał, że wiedza religijna, którą zdobywają dzieci, młodzież, dorośli, musi łączyć się z doświadczeniem, przeżyciem. Organizowanie rekolekcji przeżyciowych, szkolnych, staje się wielkim wyzwaniem dla katechetów, wychowawców. Tak więc po raz kolejny udało się zorganizować rekolekcje dla uczniów naszej szkoły.

Propozycja została skierowana do uczniów klas od czwartej do ósmej. Nasze rekolekcje odbyły się  w znanym przez dzieci Ośrodku Rekolekcyjnym w Rzepedzi w dniach 22 – 24. 09. 2023 roku. Cieszy fakt, że im starsze dzieci, tym chętniej chciały uczestniczyć w rekolekcjach.

Rozważania i konferencje prowadził Ks. Mariusz Fal, Wikariusz z Krasiczyna, który jest dobrze znany młodzieży, ponieważ przez jeden rok katechizował naszych uczniów. Bohaterem duchowym rekolekcji stał się błogosławiony Carlo Acutis, którego droga do świętości została skrzętnie przedstawiona młodzieży. Ten fascynat Eucharystii nazywał ją swoją autostradą do nieba. Carlo żył na co dzień Ewangelią. Swoje obowiązki spełniał z miłością i tu widział drogę do Boga.

Uczestnicy chętnie poddali się sprawdzeniu zdobytej wiedzy przez platformę Kahoot. Dwukrotnym zwycięzcą została Sara Duell. Radość z przeżytych rekolekcji nie miała granic, wiele dzieci twierdziło, że były to najlepsze rekolekcje w życiu.

Dziękuję wychowawcom za opiekę nad dziećmi, animatorom za obecność i organizowanie spotkań w małej grupie dzielenia. Księdzu Mariuszowi za głoszone Słowo Boże i świadectwo życia Ewangelią.

Ks. Janusz Łuc

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube