Nasza szkoła wśród laureatów VIII edycji ogólnopolskiego konkursu Być jak Ignacy!

W październiku 2023 r. zgłosiliśmy się do VIII edycji ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez PGNiG: Być jak Ignacy. Wiedzieliśmy, że konkurencja jest ogromna, bo w konkursie corocznie startuje co najmniej 3 tysiące szkół z całej Polski. Postanowiliśmy jednak spróbować.

Od 2007 roku w naszej szkole corocznie odbywają się szkolne pokazy z fizyki a od kilku lat też z chemii. Doświadczenia prezentują uczniowie najstarszej klasy dla swoich młodszych koleżanek i kolegów. W ten sposób pokazujemy, że nauka jest fajna i ciekawa.

Być jak Ignacy to konkurs dla szkolnych kół naukowych. Nasze koło naukowe nazwaliśmy Kwant (najmniejsza porcja, jaką może mieć lub o jaką może zmienić się dana wielkość fizyczna w pojedynczym zdarzeniu), gdyż liczyło zaledwie sześcioro uczniów (w kolejności alfabetycznej): Nina Boczar, Sara Duell-Czubska, Kamil Organ, Filip Owoc, Krzysztof Rymar i Fabian Sieniawski.

Czekały na nas różne zadania, za które były przyznawane punkty (np. przesłanie raportu z zajęć, wykonanie gazetki szkolnej, umieszczenie informacji o programie na stronie internetowej szkoły, zorganizowanie spotkania z osobą zajmującą się zawodowo jednym z tematów wybranych przez organizatorów, publikacja w prasie lokalnej, publikacja w lokalnej telewizji i wiele innych). Na koniec przygotowaliśmy pracę konkursową, która polegała na przygotowaniu filmu dotyczącego co najmniej jednego z dwunastu etapów omawianych w programie. Naszą pracę konkursową zamieścimy na kanale youtube jak tylko uda nam się odnaleźć właściwy plik, który chwilowo nam zaginął 🙁

I na koniec najważniejsze: W naszej kategorii (klasy VII – VIII) zdobyliśmy trzecie miejsce zdobywając 9533 punkty na 10000 możliwych do uzyskania. Otrzymaliśmy zaszczytny tytuł Naukowej Szkoły Ignacego.

Strona konkursu na fb>>

Serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia pani Aldonie Koniecznej, która dokonywała korekty publikowanych przez nas materiałów, pani Klaudii Hawrot, panu Piotrowi Klamutowi, panu Jerzemu Ziemiańskiemu, panu Łukaszowi Markiewiczowi, panu Bogdanowi Miszczakowi, pani Agnieszce Niemczyk, Administratorom strony internetowej Gminy Rymanów oraz Redaktorom miesięcznika Nasz Rymanów.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani dyrektor Katarzynie Jabłońskiej oraz wszystkim naszym nauczycielom i uczniom, którzy nam kibicowali, wspierali i mocno wierzyli, że odniesiemy sukces.

koło naukowe Kwant

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube