MOJA RODZINA – MÓJ WRÓBLIK II BIEG TERENOWY

“Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót.
W niej wyrasta człowiek”

Piknik Rodzinny jest imprezą, która wpisała się w tradycję naszej szkoły i jest oczekiwana z niecierpliwością przez dzieci i młodzież oraz ich rodziców.

W dniu 17 września 2023 r. dyrekcja, nauczyciele, Rada Rodziców i uczniowie SP we Wróbliku Szlacheckim zorganizowali „Piknik Rodzinny” – plenerową imprezę, która po raz  drugi zgromadziła dzieci i ich rodziców, i stanowiła zwieńczenie dwudniowego BIEGU TERENOWEGO, który w tym roku odbył się w dn. 15-16.09.

Pod hasłem ,,Moja Rodzina – Mój Wróblik” 30 drużyn, w skład których po raz kolejny wchodzili w większości tatusiowie wraz ze swoimi dziećmi, zmagało się z licznymi zagadkami, konkurencjami i łamigłówkami. Do licznych zadań zaplanowanych w tym roku przez organizatorów, Państwa Magdalenę i Piotra Kośków oraz Ks. Proboszcza Janusza Łuca, wchodziło m.in. odkrywanie kodów do sejfów, przejażdżka na stojąco beczką, konkurs celności przy użyciu procy, odszyfrowywanie wiadomości przy pomocy alfabetu Morse’a, test na spostrzegawczość, test sprawności fizycznej na placu zabaw, spływ pontonem wzdłuż rzeki Tabor czy bitwa rycerska na specjalnie przygotowanej arenie rycerskiej. Ponadto, po okazaniu w sklepie HIT-POL specjalnych BONÓW, na uczestników czekały ,,słodkie niespodzianki”. Uwieńczeniem wszystkich potyczek była wspólna zabawa integracyjna dla całych rodzin w niedzielne popołudnie. Tego dnia pogoda dopisała, dzięki czemu rodziny mogły oddać się wspólnym zabawom i mile spędzić czas w gronie znajomych oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

Najmłodsze dzieci bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni. Niecodzienną atrakcją były także warsztaty taneczne prowadzone przez instruktora tańca nowoczesnego, p. Pawła Kuligę. Zarówno młodsi, jak i ci nieco starsi przez blisko godzinę bawili się w rytmie najgorętszych przebojów. W przerwie na łyk wody Pani Dyrektor, Katarzyna Jabłońska wraz z organizatorami wręczyła wszystkim tatusiom i ich pociechom pamiątkowe dyplomy i słodycze oraz przekazała słowa uznania inicjatorom biegu terenowego.

Zgromadzeni na niedzielnym pikniku mieli również okazję przyjrzeć się z bliska zabytkowym pojazdom, postrzelać z ogromnej procy czy obejrzeć wóz strażacki.

W istotę każdego pikniku jest wpisane wspólne biesiadowanie. Uczestnicy chętnie degustowali ciasta, ciasteczka, lemoniady i inne napoje przygotowane specjalnie dla nich oraz częstowali się darmowymi, grillowanymi kiełbaskami.

Wspaniała zabawa towarzyszyła do końca „Pikniku Rodzinnego”.

Teraz pozostały wszystkim uczestnikom tylko miłe wspomnienia i cierpliwe oczekiwanie na przyszły rok.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację biegu terenowego i pikniku.

Link do filmu: