MIŁOŚĆ NIE TYLKO OD ŚWIĘTA …

“Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy.
Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje”.
Antoine de Saint-Exupéry

Dzień Świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram imprez i uroczystości w naszej szkole. Tego dnia wszyscy starali się, aby ten dzień był inny niż wszystkie.
Już od rana panował w szkole specyficzny nastrój – większość uczniów, ale i nauczycieli, ubrana była w kolorze czerwonym, a szkolne gazetki udekorowano w barwy typowe dla Dnia Zakochanych. Samorządową gazetkę korytarzową, którą tym razem przygotowała klasa VI, zdobiły walentynkowe akcenty, na której utworzone zostało wielkie serce z małych serduszek, na których można było znaleźć zapisane w różnych językach świata słowo KOCHAM CIĘ.
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunów zorganizowano ,,pocztę walentynkową”. Do specjalnie przygotowanego walentynkowego pudełka można było wrzucić karteczkę z życzeniami dla osób, które darzymy sympatią i przyjaźnią. Szkolne ,,amorki”: Martyna i Krzyś nie narzekały na brak pracy tego dnia. Wśród wielu walentynek nie zabrakło również tych, które skierowane były do nauczycieli i wychowawców. W dniu Świętego Walentego korespondencja została doręczona do adresatów.
Niecodziennym wydarzeniem okazał się przygotowany przez SU  wraz z opiekunami występ kabaretowy pod hasłem ,,Słowa jak motyle”, który dzięki swemu humorystycznemu wydźwiękowi dostarczył całej społeczności szkolnej wiele radości.
Szczególną uwagę należy zwrócić również na to, że uczniowie naszej szkoły SERCE i MIŁOŚĆ okazali nie tylko rówieśnikom. W ten szczególny dzień aktywnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących, dotkniętych kataklizmem w Turcji, uczestnicząc w loterii fantowej przygotowanej przez Spółdzielnię Uczniowską ,,Zuzia”.
Zwieńczeniem tego wspaniałego dnia była zorganizowana dla uczniów kl. IV-VIII dyskoteka szkolna, podczas której uczniowie mogli, pod czujnym okiem wychowawców, bawić się w rytmie swoich ulubionych piosenek.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube