Laboratoria przyszłości. Uczniowie klasy IV uczą się programować robota EV3

13 stycznia uczniowie klasy IV poznawali robota EV3. Omówiono zastosowanie poszczególnych elementów zestawu. W jego skład wchodzą oczywiście klocki znane z zestawów Lego Technics ale również silniki, czujniki (ruchu, dotyku, koloru). Na koniec dowiedzieli się w jaki sposób działa najważniejszy element zestawu – kostka, czyli komputer robota. Do tej kostki wpina się specjalnymi kablami silniki i czujniki w poszczególne porty.
Kolejnym etapem jest napisanie programu dla robota. Uczniowie dowiedzieli się jak tworzyć taki prosty program, a następnie tworzyli własne programy. Dwa z nich zdążyliśmy wgrać do robota i zobaczyć jak działają w praktyce. Wszyscy świetnie się bawili, co widać na filmie 🙂
Jeśli znajdą się uczniowie chętni do udziału w zajęciach kółka robotycznego, to takie kółko zorganizujemy.
Pamiętajmy, że roboty już dziś zastępują ludzi w wielu czynnościach, zwłaszcza tych niebezpiecznych dla życia i zdrowia. Trwają prace nad wykorzystywaniem robotów opiekujących się ludźmi starszymi i chorymi. Dziś, zwłaszcza w fabrykach roboty zastępują nas w wielu różnych pracach, zwłaszcza tych, w których trzeba jedną czynność powtarzać setki razy. Roboty, informatyka i sztuczna inteligencja to przyszłość ludzkości (czy nam się to podoba, czy nie) dlatego warto wiedzieć jak je budować i projektować.
Zapraszamy do obejrzenia filmu>>

Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci
Aparat cyfrowy Sony Cyber-Shot DSC-HX60
Mikrofon kierunkowy Sony ECM –G21M

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube