Kolejny rok szkolny dobiegł końca

 „Edukacja jest najsilniejszą bronią, której możemy użyć, aby zmienić świat”. 

Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022 rozpoczęło się od przekazania funkcji w poczcie sztandarowym, którą piastują nasi uczniowie. Uczestnictwo w poczcie to najwyższe wyróżnienie w szkole, dlatego w jej składzie winni znajdować się uczniowie o nienagannej postawie i godni takiego zaszczytu. Kadencja pocztu trwa jeden rok. Po skończeniu kadencji nazwiska uczniów wpisane są do kroniki szkoły, złotej księgi oraz publicznie są im wręczane pamiątkowe nagrody. Funkcja w poczcie sztandarowym jest zaszczytem i wyróżnieniem dla ucznia, dlatego na ręce Rodziców składamy serdeczne gratulacje.
W kończącym się roku szkolnym funkcję chorążego sprawował uczeń klasy ósmej: Oliwier Koźma, jego zastępcą był Krzysztof Uliasz, a do asysty należały: Julia Jaworska i Adriana Matoga, natomiast funkcję zastępcy asysty sprawowała Aleksandra Wielobób.

Ósmoklasiści po raz ostatni towarzyszyli nam, prowadząc naszą szkolną społeczność pod sztandarem szkoły na Mszę Św. i uroczyste zakończenie roku szkolnego. Do oficjalnego odebrania listu gratulacyjnego będącego oficjalnym powołaniem do pełnienia funkcji w poczcie sztandarowym w roku szkolnym 2022/2023 zostali zaproszeni Rodzice uczniów: Mateusza Paściaka – chorążego, Michała Ząbka – z-cy chorążego Mai Wietechy i Natalii Janickiej – asysty, Aleksandry Kaczmar – z-cy asysty.

Prezentacje muzyczne wpisane zostały w tradycję pożegnań roku szkolnego. W ramach artystycznego akcentu spotkania z okazji zakończenia roku na scenie wystąpili uczniowie: Piotr Juszczyk i Filip Stączek reprezentujący starszą grupę gitarową. W wykonaniu Piotra usłyszeliśmy instrumentalną wersję utworu zespołu Queen pt. „We are the champions”. Natomiast Filip zaprezentował utwór Leonarda Cohena „Halleluja”. Wielkie uznanie należało się dla muzycznego opiekuna – niezwykle zaangażowanego w życie szkoły i środowiska Ks. Proboszcza Janusza Łuca – który prowadzi społecznie dwie grupy gitarowe młodszą – Amolki i starszą – Gryf. DZIĘKUJEMY za muzyczne prezentacje i za poświęcony czas, mimo wielu obowiązków, za nieustanną opiekę duchową, edukacyjną i … muzyczną.

Za osiągnięcia w nauce, działalność społeczną, samorządową i właściwą postawę uczniowską Rada Rodziców ufundowała nagrody książkowe, które zostały wręczone wyróżniającym się uczniom.

NAGRODY OTRZYMALI

5/5

KLASA I

Błaż Antonina

Bronkowski Fabian

Farbaniec Lena

Kilarska Kinga

Kosiek Franciszek

Łożańska Julia

Podkul Roksana

Szajna Zuzanna

Wojtuń Lena 

Wojtuń Nadia

5/5

KLASA II

Kacper Cypcar

Oliwia Gac

Gabriel Józefczyk

Karolina Magierowska

Alicja Penar

Emilia Setlak

Zofia Siwik

Mikołaj Strama

Aleksandra Uliasz

Karol Wojtoń

Kacper Żytka

5/5

KLASA III

Juszczyk Piotr

Kurzawa Bartłomiej

Lorenc Urszula

Marczak Malwina

Mezglewska Lena

Penar Jakub

Popiel Wiktoria

Rodak Tymoteusz

Zygarowicz Ewa

5/5

KLASA IV

Wiktoria Bednarz (4,91)

Sebastian Borek-Rzeźnik (4,82)

Ewa Florczak (5,53)

Nikola Kostka (5,09)

Sebastian Koźma (5,55)

Filip Stączek (4,91)

Gabriel Wołczański (5,27)

5/5

KLASA V

Zuzanna Błaż (5,08)

Julia Jabłońska (5,08)

Zuzanna Kilarska (5,0)

5/5

KLASA VI

Nina Boczar (5,0)

Sara Duell-Czubska (5,5)

5/5

KLASA VII

Konrad Bereś (4,79)

Mateusz Paściak (5,36)

Maja Wietecha (5,21)

Michał Ząbek (4,79)

5/5

KLASA VIII

Julia Jaworska (4,94)

Adriana Matoga (4,83)

Krzysztof Uliasz (4,89)

5/5

Dumni jesteśmy z wyróżnień i nagród, które otrzymują nasi uczniowie. Serdecznie gratulujemy wszystkim wysokich osiągnięć i jednocześnie dziękujemy tym, którzy osiągnęli wyniki na miarę swoich możliwości.

Dziękujemy Przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Agnieszce Józefczyk za nagrody. Dziękujemy również Wszystkim Rodzicom, których Pani reprezentuje i liczymy na dalszą, owocną współpracę.

Wielką wdzięcznością otaczamy Wszystkich Uczniów i ich Rodziców za wspieranie podejmowanych przez naszą szkolę AKCJI CHARYTATYWNYCH. W tym roku szkolnym było ich wyjątkowo dużo, tym większe wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy przyłączyli się do naszej inicjatywy uwrażliwiania na nieszczęście, krzywdę, ubóstwo i cierpienie. Nasza szkoła brała udział: w akcji RAZEM NA ŚWIĘTA (z okazji świat Bożego Narodzenia i Wielkanocy), Paczuszka dla MALUSZKA, GÓRA GROSZA, SOS DLA UKRAINY, KOBIETY KOBIETOM – UKRAINA, POMAGAMY JULCE.

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy również do Pani Dagmary Burczyk, która przez wiele lat pełniła funkcję Skarbnika Rady Rodziców, w roku szkolnym 2021/2022 była już po raz ostatni w roli Rodzica ucznia naszej szkoły. Jest szczególnie zasłużonym Absolwentem Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. ks. Kardynała Stefa Wyszyńskiego we Wróbliku Szlacheckim. Pani Dagmaro, serdecznie dziękujemy za opiekę, którą Pani roztoczyła nad szkolną społecznością, za rozliczanie nagród książkowych, upominków, wycieczek dofinansowywanych przez RR, prezentów z okazji mikołajek i z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy za Pani wieloletnią społeczną pracę, zaangażowanie i poświęcenie swojego prywatnego czasu dla dobra naszej szkolnej rodziny.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube