,,KOLĘDA POD WSPÓLNYM NIEBEM” – wyjątkowy koncert uczniów SP im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego we Wróbliku Szlacheckim

Moc kolęd i pastorałek – wyrażonych poprzez niezwykły śpiew i piękną muzykę – rozbrzmiewała w sobotę, 6 stycznia w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Maryi Panny we Wróbliku Królewskim.

Najpiękniejsze bożonarodzeniowe pieśni, w wykonaniu 22 osobowego chóru i młodych instrumentalistów, pozwoliły w ciepły i radosny sposób wydłużyć wszystkim zebranym czas świąt.

Podczas koncertu zaprezentowano znane i lubiane kolędy i pastorałki, takie jak: ,,O mili królowie”, ,,Jezusa Narodzonego”, ,,Mędrcy świata”, ,,A wczora z wieczora”, ,,Cicha noc”, ,,Dzisiaj w Betlejem”, ,,Gore gwiazda Jezusowi” czy ,,Bóg się rodzi”. Nie zabrakło też utworów mniej znanych: ,,A Jezus czeka w stajence”, ,,Za kominem świerszczyk spał”, ,,Świeć, gwiazdeczko mała świeć”, ,,Pastorałka od serca do ucha” czy ,,Kołysanka dla Dzieciątka”.

Tego magicznego wieczora swoje interpretacje instrumentalne zaprezentowali także utalentowani muzycznie uczniowie naszej szkoły: z kl. IV Mateusz Jakieła i  Filip Stączek z kl. VI, którzy wykonali grając na akordeonach utwór ,,Dzisiaj w Betlejem””, Filip Stączek zagrał na wiolonczeli utwór ,,Mizerna cicha”. Kunszt gry na gitarze klasycznej zaprezentował także z kl. VI Gabriel Wołczański , który wraz z Zuzanną Błaż z kl. VII wykonał utwór ,,Cicha noc”. Tego dnia usłyszeć mogliśmy również piękny utwór ,,Jezusa narodzonego”, który wykonał młody zespół naszej szkoły:  Piotr Juszczyk z kl. V, Gabriel Wołczański z kl. VI – gitary, Filip Stączek z kl. VI – keyboard i Zuzanna Błaż z kl. VII – śpiew.

W ten wzruszający wieczór licznie zebrana publiczność miała również okazję zapoznać się z krótką historią kolęd i pastorałek, którą przedstawiło nasze trio konferansjerów z kl. VIII: Nina Boczar, Krzysztof Rymar i Adam Attwa.

Po raz kolejny uczniowie wykazali się prawdziwym profesjonalizmem, co potwierdziły uśmiechy goszczące na twarzach publiczności.

To niecodzienne wydarzenie artystyczne cieszyło się dużym zainteresowaniem, co było wielką radością dla organizatorów i występujących uczniów. Niepowtarzalny urok polskich kolęd i pastorałek oraz melodyka piosenek świątecznych pozwoliła przeżyć ten wieczorny czas w sposób niezwykle urokliwy.

Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli z nami!!!!!

Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów naszej szkoły. To dzięki WAM, ten wieczór był MAGICZNY!

Dziękujemy:

Aleksandrze i Alicji Penar, Julii Łożańskiej, Antoninie Błaż, Nadii i Lenie Wojtuń, Zuzannie Szajnie, Klaudii Turek, Emilii Rymar, Gabrieli i Lenie Mezglewskim, Nikoli Kostce, Ewie Florczak, Zuzannie Kilarskiej, Zuzannie Błaż, Sabinie Hnat, Zuzannie Sagan, Katarzynie Wielobób, Zofii Krzyżanowskiej, Julii Jabłońskiej, Ewie Zygarowicz, Mai Szałankiewicz, Mateuszowi Jakiele, Filipowi Stączkowi, Piotrowi Juszczykowi, Gabrielowi Wołczańskiemu, Filipowi Owocowi, Oskarowi  Sieniawskiemu, Dawidowi Magrysiowi, Ninie Boczar, Adamowi Attwie, Krzysztofowi Rymarowi.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube