KASK ROWEROWY – WARTO GO NOSIĆ! Inicjatywa klasy VI

Największym zwycięstwem jest to, 
które odnosimy nad nami samymi.
 Tadeusz Kościuszko 

W Polsce noszenie kasku podczas jazdy rowerem nie jest obowiązkowe. Pamiętajmy jednak, że pęknięcie czaszki, uszkodzenie mózgu, czy nawet śmierć w wyniku poniesionych obrażeń – to najpoważniejsze zagrożenia, które czyhają na nas, gdy jeździmy rowerem bez kasku i uderzymy głową o twardą powierzchnię. 

Kaski wpływają na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów na drodze. Podczas upadku mogą uratować życie – co do tego nie ma wątpliwości.  

Młodzież naszej szkoły doskonale zdaje sobie z tego sprawę, ale niestety nie używa kasków podczas jazdy rowerem.  Uczniowie klasy VI, chcąc zachęcić uczniów do praktykowania tego nawyku, w dniu 01 czerwca (DZIEŃ DZIECKA) będą propagować jazdę na jednośladach w kaskach.  
Tego dnia podczas sprzedaży słodkości i napojów, uczniowie, którzy przyjadą do szkoły na swoich rowerach w kaskach, będą mogli skorzystać z promocji na zakup różnego rodzaju napojów, soków i wody.

Zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się, nie tylko 01 czerwca, do jazdy na rowerach w kaskach, ale przez cały rok!

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube