Jesteśmy dumni!

Wiara nie sprawia, że wszystko jest łatwe,
sprawia, że wszystko jest możliwe…

Tegoroczny Konkurs Biblijny „Wierzę w Kościół Jezusa Chrystusa” na podstawie Ewangelii wg św. Mateusza i Listów Apostolskich dla uczniów szkół podstawowych, został zorganizowany przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Do etapu szkolnego, który odbył się 5 grudnia 2022 r. przystąpiło 12 uczniów. Spośród nich została wyłoniona najlepsza trójka uczniów, która miała reprezentować szkołę w etapie dekanalnym.

Dnia 6 marca 2023 r. został zorganizowany etap dekanalny, w którym udział wzięło 30 dzieci. Uczennica naszej szkoły Zuzanna Kilarska, wykazując się obszerną wiedzą, uzyskała drugie miejsce i zakwalifikowała się do trzeciego etapu.

Finał Konkursu odbył się 15 maja 2023 r. pod hasłem: Praktyka życia chrześcijańskiego w Kościele i został przeprowadzony w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Wszyscy biorący udział w konkursie wraz z opiekunami  uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył Ks. Biskup Krzysztof Chudzio. Do finału przystąpiło 119 uczniów z 91 szkół podstawowych. Nasza uczennica – Zuzanna Kilarska – sięgnęła po tytuł LAUREATA, plasując się na bardzo wysokim 5 miejscu.

Uczennicę do konkursu przygotowywał ks. Janusz Łuc.

Gratulujemy naszej LAUREATCE!

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube