Jesienne spotkania uczniów ze sztuką i żywym słowem

21 września 2023 r. uczniowie klas V i VI udali się do kina w Rymanowie na spotkanie zorganizowane przez Centrum Edukacji Filmowej z cyklu „Lekcja w kinie”- „Odkrywamy świat reklamy”.  

Zajęcia takie świetnie łączyły edukację i rozrywkę oraz twórczo aktywizowały uczniów, którzy zobaczyli kulisy powstawania reklamy.

Reklama jest nieodzownym elementem naszego życia, to dlatego tak ważne jest, by młody człowiek był przygotowany do jej świadomego odbioru i poznał mechanizmy, jakimi się posługuje, by w przyszłości dokonywać przemyślanych wyborów. Uczniowie przekonali się, dlaczego twórcy reklam walczą o uwagę, odwołując się do naszych uczuć; przeanalizowali też środki językowe i narzędzia perswazji wykorzystywane w reklamach.

Zajęcia prowadzone przez zawodowych aktorów, opatrzone przykładami, ilustrowane prezentacją multimedialną miały niewątpliwe walory edukacyjne – wpłynęły na wyobraźnię młodych odbiorców, poszerzając ich wiedzę na temat mediów.

Po Lekcji dzieci obejrzały film pt. „Chłopiec z chmur”.

„Życie od teatru różni się tylko tym,
że w życiu nie ma prób generalnych”

 

23 października 2023r. do uczniów klasy V i VI dołączyła klasa IV, by wziąć udział w spektaklu teatralnym pt. „Chłopcy z Placu Broni” prezentowanym przez aktorów Teatru Nowoczesnego w Krakowie w RCKP w Krośnie.

Przyjaźń, lojalność, patriotyzm, odwaga… – takie – nadal aktualne – wartości oraz przesłanie płynęły ze spektaklu.

Na scenie uczniowie zobaczyli przedstawicieli dwóch grup chłopców, którzy toczyli walkę o tytułowy plac. Wielu na długo zapamięta bitwę chłopców o „małą ojczyznę” czy wzruszającą postawę Nemeczka, który poświęcił swe życie dla kolegów i ważnych wartości.

Spektakl spodobał się – pełen przeplatających się radości oraz wzruszeń okazał się też idealną okazją do powtórzenia czytanej przez uczniów lektury F. Molnara.

09 listopada kolejne klasy, tym razem VII i VIII wzięły udział w baśniowym kryminale, który jest niepowtarzalną ikoną polskiej literatury. Mowa tu o ,,Balladynie”. To studium człowieka dręczonego przez własne sumienie, którego zbrodnie nie pozwalają o sobie zapomnieć i pchają w wir niekończących aktów przemocy i morderstw.

Podczas spektaklu uczniowie „przenieśli” się w piękny świat Gopła i średniowiecznej Polski. Oczarowani zostali pięknem kostiumów i grą światła. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że uczniowie z Wróblika potrafią stosownie zachować się w teatrze.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube