INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Szkoła to miejsce, gdzie przeżywamy niezwykle ważny etap swojego życia. Odgrywa ona istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka – uczy szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego, to „piękny ogród, gdzie wzrastają najcudowniejsze motyle – DZIECI”.

Uroczysty apel inaugurujący Nowy Rok szkolny 2023/2024 został poprzedzony udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły w uroczystej Mszy Św. w Kościele Parafialnym we Wróbliku Królewskim. Następnie pod sztandarem szkoły wszyscy zebrani na nabożeństwie przeszli na plac szklony, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Pod odśpiewaniu hymnu narodowego, wciągnięciu flagi na maszt i wspomnieniu 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej, zostali powitani wszyscy zebrani.

Na wstępie zostali powitani bardzo serdecznie uczniowie z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego, którzy rozpoczynają wspaniałą przygodę edukacyjną oraz uczniowie klasy pierwszej, którzy w tym roku szkolnym stawiają swój bardzo poważny krok w edukację.  Tu również zostali wymienieni nowi uczniowie, który przyszli do nas z innych szkół. Społeczność szkolna życzy im, aby szybko poczuli się w naszej szkole dobrze i bezpiecznie, by nowi koledzy otoczyli ich przyjaźnią i opieką.

W kolejnych słowach skierowanych do uczniów zostali przywitani i przedstawieni wychowawcy poszczególnych klas.

Wakacje dobiegły końca. Chcielibyśmy, aby teraz szkoła stała się dla uczniów miejscem intelektualnej przygody, miejscem przyjaznym i bezpiecznym.

Drodzy Uczniowie, w nowym roku szkolnym sięgajcie po sukcesy w konkursach, godnie reprezentujcie naszą szkołę w każdym miejscu i sytuacji oraz rozwijajcie swoje zainteresowania i zdolności, które każdy z was posiada. Musicie pamiętać, że uczniami jesteście nie tylko w szkole, ale też kiedy przebywacie na boisku, na wycieczce, czy na zabawie i obowiązują Was zawsze takie same zasady zachowania.

Drodzy ósmoklasiści przed wami rok wytężonej pracy wielu zadań i obowiązków, ale i z pewnością możliwości odnoszenia sukcesów i pokonywania trudności. W myśl słów Mickiewicza „Młodości –nasza- sięgaj, gdzie rozum nie sięga, łam, czego rozum nie złamie”.

Jaki będzie ten rok w największej mierze zależy od Was, od waszych postaw, motywacji do pracy, waszego podejścia do obowiązku, jakim jest nauka. My będziemy starać się wspierać Was w tym zadaniu, pokazywać odpowiednią drogę.

Życzymy wszystkim uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie dużo sukcesów.

Nauczycielom życzymy, by był to rok pracy dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a postępy i osiągnięcia uczniów dawały Wam dużo zadowolenia, aby nasza misja wypełniała się i czyniła nas ludźmi bogatszymi. Niech każdy dzień przynosi wam radość, jak najmniej stresu i rozczarowań, dużo zapału i optymizmu.

Drodzy Rodzice bez waszego udziału nasze wysiłki nie miałyby najmniejszego sensu. We współczesnej szkole rola rodziców jest ogromna, wasza pomoc jest niezbędna. Dlatego życzymy Wam pociechy i dumy z waszych dzieci, żywimy też nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą oczekiwane efekty, że wspólnie będziemy tworzyli wymarzoną szkołę.

Tak, jak w poprzednim roku w naszej szkole obowiązuje dziennik elektroniczny Vulkan. Informujemy, że wszyscy z Państwa, którzy korzystali z dziennika w tamtym roku, logują się tak samo, czyli login to adres mailowy i hasło wymyślone przez zalogowanego. W razie problemów, szczegółowe informacje, uzyskają Państwo od wychowawców klas. W przypadku zmian proszę o aktualizację adresów mailowych i aktualizację numerów telefonów.

Zachęcamy do odwiedzania i śledzenia aktualności z życia szkoły oraz bieżących komunikatów na stronie internetowej szkoły.

Szanowna Społeczności Szkolna!  Rok szkolny 2023/2024 z dniem 4 września został rozpoczęty. Wierzymy, że nasz patron bł. Kardynał Wyszyński będzie nas wspierał w pracy i pokonywaniu wszystkich trudności.

 

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube