III sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rymanowie

W dn. 04.03. br. odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rymanowie. Tym razem młodzi radni zaproszeni zostali na wyjazdową sesję, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie. Dyrektor GOK-u, pani Agnieszka Niemczyk, szczegółowo opowiedziała o swojej pracy, oprowadziła młodzież po całym budynku zarówno GOK-u, jak i kina ,,Sokół”. Na koniec zaprezentowała aktualną ofertę kulturalną. Skierowała również do wszystkich zebranych prośbę o pomoc w tworzeniu ciekawych, inspirujących inicjatyw, które zachęciłyby młodych ludzi do jeszcze aktywniejszego udziału w gminnych imprezach.  

Po prezentacji, podczas panelu dyskusyjnego, młodzi radni wyrazili swoje potrzeby w zakresie sportu, kultury i turystyki oraz zaakcentowali problemy, z jakimi zmagają się obecnie młodzi ludzie. Wskazali też na możliwe rozwiązania tych kwestii. Po 2,5 godzinnych obradach uczniowie wrócili do szkoły z nowymi zadaniami: na kolejną sesję przygotować mają m.in. zbiór/słownik miejscowych regionalizmów. 

Zwracamy się zatem do wszystkich uczniów naszej szkoły, aby w ciągu najbliższych dwóch tygodni dostarczyli do opiekuna SU,  p. Elwiry Szajny – Wojtuń, ,,słowniczki” z naszymi miejscowymi regionalizmami. 

Do współpracy przy ich tworzeniu zachęcamy rodziców,  
dziadków i pradziadków. 

Drodzy uczniowie, zapytajcie swoich najbliższych  
o PRZYKŁADY NASZYCH MIEJSCOWYCH REGIONALIZMÓW!!! 

CZEKAMY Z NIECIERPLIWOŚCIĄ 🙂 🙂 🙂

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube