II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

“Młodość jest zawsze symbolem przyszłości, marzeń, nadziei”
Rafael Ábalos

Dnia 7 lutego 2023 roku w sali narad Urzędu Gminy w Rymanowie odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej. Na początku odbyło się ślubowanie uczniów, którzy nie byli obecni na I sesji – w tym ucznia naszej szkoły – Adama Attwy.
Po oficjalnym rozpoczęciu obrad radni przystąpili do omawiania zagadnień dotyczących: aktywizacji młodzieży z naszej gminy, promocji gminy, inwestycji w infrastrukturę gminy, z której mogłaby korzystać młodzież, a także poruszono kwestię pomocy rówieśnikom z Ukrainy. Radni wykazali się ogromną kreatywnością. Nie zabrakło wielu ciekawych propozycji. Wśród najciekawszych pomysłów na aktywizowanie młodzieży wymienić należy: organizację imprezy integracyjnej międzyszkolnej czy zawody sportowe – letnie i zimowe. W gronie obiektów, które zdaniem uczniów mogłyby najlepiej przyczynić się do promocji naszej gminy znalazły się m.in. kościół w Milczy wybudowany w jedną noc, wiatraki i kościoły we Wróbliku Szlacheckim czy Pijalnia Wód w Rymanowie Zdroju.  Tor saneczkowy, park trampolin, plenerowe stoły do tenisa czy świetlice wiejskie to pomysły na nowe inwestycje gminne.
Ostatnim omawianym punktem obrad była pomoc młodzieży ukraińskiej. I tu również pojawiło się wiele ciekawych propozycji. Momentem zwrotnym przy omawianiu tego zagadnienia okazał się przytoczony przez Pana Burmistrza list od mera Nowowołyńska, w którym zwraca się o pomoc w zakupie agregatów prądotwórczych. Radni zgodnie zobowiązali się do aktywnego włączenia się w swoich społecznościach szkolnych do pomocy w zbiórce funduszy na ten szlachetny cel.  

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube