Fascynująca wycieczka do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce

Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę.
 św. Augustyn 

8 grudnia 2023 r. klasy V i VI wraz z wychowawcami uczestniczyli w mikołajkowej wycieczce do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce.
Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia trzech wystaw na trzech kondygnacjach: „Lotnictwo”, „Żyję”, „Przyroda”. Nasi wychowankowie odkrywali tajniki wiedzy korzystając z licznych eksponatów.
Obok każdego obiektu znajdował się krótki opis, co należy „ wcisnąć”, aby samemu zainicjować doświadczenie. Uczniowie z zaciekawieniem próbowali tworzyć wiatr, trzęsienie ziemi, przeprowadzać symulację lotu balonem, dokonywać operacji na chorym pacjencie, sterować kosmicznym łazikiem, czy też w sposób wirtualny złożyć skrzydło samolotu myśliwskiego.
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „ Sztuka laserowa”. Nasi podopieczni za pomocą drukarki 3D, laserów, frezarki tworzyli z drewna dekoracje, ulubione marki samochodów, które później mogli zabrać do domu. Byli również uczestnikami zajęć laboratoryjnych z chemii „Analityczny szyfrant”, podczas których mogli poznać właściwości różnych substancji i obserwować reakcje chemiczne.
Fascynująca wędrówka po świecie nauki, gdzie można wszystkiego dotknąć, sprawdzić, pokazała uczniom, że nauka może być ciekawa, przyjemna i pożyteczna.
Na koniec głodni, ale pełni wrażeń udaliśmy się do McDonalda. Podróż do domu upłynęła wesoło, wszystkim dopisywał dobry humor. Wycieczka dostarczyła uczniom wiele niezapomnianych wrażeń:)

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, która wsparła finansowo nasz wyjazd.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube