Dzień Ziemi

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”.

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Po raz pierwszy obchodzono go w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. W ten sposób ludzie, którym nie były obojętne losy naszej planety, chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu oblicza Matki – Ziemi.

My również chcemy dołączyć do przyjaciół naszego globu i wspólnie z nimi walczymy o nasz dom. Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się 28 kwietnia apel poświęcony tematyce ekologii i ochrony naszego środowiska przyrodniczego. Uczniowie przypominając o segregacji śmieci oraz oszczędzaniu wody i  energii starali się uświadomić wszystkim, że tak naprawdę, każdy może przyczynić się do poprawy jakości życia na naszym globie. Wystarczy się dobrze rozejrzeć i zastanowić, co możemy zrobić, aby poprawić stan przyrody. 

W humorystycznej scence pt. „Nasz raj…” dzieci przedstawiły kolejne dni „ulepszania”  Ziemi przez człowieka. Pierwszego dnia człowiek zaczął wycinać lasy, a drugiego postanowił zabijać zwierzęta. Następnie wybudował betonowe bloki, a lasy poprzecinał asfaltowymi drogami. W kolejnych dniach zdecydował się uregulować rzeki, a na niebie stworzył ciemne obłoki dymu. To krótkie przestawienie uświadomiło zebranym podczas apelu uczniom, że:

„Ziemia jest dana wszystkim nam.
Nie jesteś tu człowieku sam.
To samo słońce grzeje nas,
więc zrozum to, bo nadszedł czas.
Człowiek jest tylko gościem na tej Ziemi,
A nasze serca są z kamieni.
Ona nas karmi i ochrania.
A co dostaje od nas w zamian?”

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube