Dzień Rodziny!

Bo rodzina, to rodzina,

dobrze razem siąść przy stole

i zwyczajnie się podzielić

i uśmiechem i rosołem”. 

 

W dniu 14 czerwca br. obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy Dzień Rodziny, który połączył Dzień Matki i Dzień Ojca w jedno wspólne święto. W tym szczególnym dniu dzieci chciały wyrazić swoim kochanym rodzicom swoją miłość i wdzięczność za ich rodzicielski trud. Na uroczystą akademię zostali zaproszeni rodzice przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3.

Licznie przybyłych gości w ciepłych słowach powitała dyrektor szkoły pani Katarzyna Jabłońska i skierowała do rodziców „Prośbę dziecka” czyli 20 przykazań dla rodziców wg Janusza Korczaka. Następnie na scenę dzielnie wkroczyły nasze przedszkolaczki z Punktu Przedszkolnego oraz klasy „0”, które jak zwykle skradły serca publiczności i zdobyły gromkie brawa. Po przedszkolu popis swoich talentów recytatorskich, wokalnych, tanecznych oraz aktorskich dali uczniowie z klas 1-3. Były wiersze, piosenki, tańce, pantomima, wesołe scenki i przedstawienie. Były też gromkie brawa i oczywiście łzy wzruszenia.

Na koniec części artystycznej dzieci złożyły rodzicom życzenia, zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły im własnoręcznie wykonane laurki. Pani dyrektor pogratulowała rodzicom tak zdolnych pociech i także złożyła im serdeczne życzenia. Całość uroczystości dopełnił słodki poczęstunek dla dzieci i rodziców. Radość sprawiło także wszystkim mamusiom oraz tatusiom odszukiwanie swoich podobizn na wystawie portretów namalowanych przez dzieci w ramach konkursu plastycznego „Moja mama, mój tata”, a także czytanie wypowiedzi dzieci na temat: Za co kocham moją mamę? oraz Za co kocham mojego tatę? To spędzone wspólnie z rodzicami czerwcowe popołudnie dostarczyło wszystkim wiele radości i miłych wrażeń.

Tekst: Małgorzata Łopuszańska

Zdjęcia: Piotr Kosiek

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube