Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

Temu, kto lubi książki,
nigdy nie zabraknie wiernego przyjaciela.

Władysław Orkan

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

 

Jak wiadomo czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności, która ma ogromny wpływ na nasze życie, dlatego tak ważne jest jej pielęgnowanie.

 

W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy w piątek 06 października. Stał się on znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki i do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych. Uczniowie klasy IV (Emilia Setlak, Alicja Penar), VII (Julia Jabłońska) i VIII (Nina Boczar, Krzysztof Rymar, Filip Owoc) odwiedzili oddziały przedszkolne i klasę I czytając wiersze o jesieni, wiersz ,,Na straganie” czy piękną bajkę pt. ,,Bambi”, opowiadającą o małej sarence, która musi nauczyć się jak przetrwać niebezpieczeństwa czyhające na nią zarówno ze strony zwierząt, jak i ludzi.

 

Ponadto w klasach II-VIII nauczyciele przeprowadzili konkurs klasowy: MISTRZ WZOROWEGO CZYTANIA w roku szkolnym 2023/2024.

Poniżej prezentujemy listę mistrzów czytania:

Kl. II: LILIANA PENAR

Kl. III: NADIA WOJTUŃ

Kl. IV: OLIWIA GAC

Kl. V:PIOTR JUSZCZYK

Kl. VI: GABRIEL WOŁCZAŃSKI

Kl. VII: ZUZANNA BŁAŻ, JULIA JABŁOŃSKA

Kl. VIII: NINA BOCZAR, FILIP OWOC

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube