Dzień Bezpiecznego Internetu

“INTERNET TO COŚ WIĘCEJ NIŻ ZABAWA – TO TWOJE ŻYCIE”

8 marca br. w naszej szkole z inicjatywy SU zorganizowany został Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji uczniowie klasy VII przygotowali przedstawienie, które miało na celu uświadomienie wszystkim uczniom klas 0-III zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu oraz promowanie bezpieczeństwa w sieci.

Spektakl przedstawiał historię Kasi – uczennicy, która weszła w świat wirtualny, zapominając o relacjach rodzinnych oraz rówieśniczych.  Koszmar, w którym nawiedziły ją zjawy SPAM, UZALEŻNIENIE, WIRUSY, ZŁE TREŚCI, OSZUST INTERNETOWY uświadomił dziewczynce, że nie należy poświęcać relacji z ludźmi- rodzicami, przyjaciółmi na rzecz czasu spędzanego przed komputerem, a w sieci czeka na dzieci wiele niebezpieczeństw.  

Przedstawienie zaprezentowane przez uczniów miało przede wszystkim na celu przypomnieć i w nieco innej formie uświadomić uczniom jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera oraz Internetu.

Uczniowie podsumowali również najważniejsze zasady korzystania z Internetu oraz zaprezentowali przykładowe sytuacje i zachowania, które mogą pomóc w uniknięciu niebezpieczeństw.

Dzień Bezpiecznego Internetu był doskonałą okazją do zwiększenia świadomości najmłodszych uczniów, którzy rozpoczynają swoją aktywność w sieci, na temat zagrożeń związanych z Internetem oraz propagowania odpowiedzialnego zachowania w sieci.

Klasie VII serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie w organizację oraz przygotowanie inscenizacji. 

Opiekunowie SU
Elwira Szajna-Wojtuń
Karolina Rymarowicz

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube