“Dzień bez podręcznika”, “Dzień LEGO i puzzli”

W styczniu Samorząd Uczniowski zaplanował dwie akcje: „Dzień bez podręcznika”, „Dzień LEGO i puzzli”.

„Dzień bez podręcznika” odbył się 22 stycznia (poniedziałek). Nauczyciele zostali poproszeni o realizację zajęć z zastosowaniem alternatywnych metod nauki. Uczniowie mieli możliwość skorzystania z innych materiałów edukacyjnych, tj. karty pracy, zestawy ćwiczeń, różnego rodzaju plansze, prezentacje multimedialne, gry i zabawy edukacyjne.

Celem tego przedsięwzięcia było promowanie alternatywnych metod nauki oraz rozwijanie kreatywności i wyobraźni zarówno uczniów jak i nauczycieli. „Dzień bez podręcznika” to dokonały sposób na eksperymentowanie z innymi metodami nauki i rozwijanie samodzielnego myślenia.

Być może ten dzień zainspiruje zarówno nauczycieli jak i uczniów do poszukiwania i stosowania alternatywnych sposobów na przekazywanie i przyswajanie wiedzy.

Z kolei piątek 26 stycznia ogłoszony został „Dniem klocków LEGO i puzzli”. Miłośnicy klocków podczas przerw mieli możliwość układać imponujące budowle z klocków LEGO oraz spędzić czas przy wieloelementowych układankach.

Radość uczniów była tym większa, iż był to ostatni dzień nauki przed feriami zimowymi.

Uczniowie mieli również wspaniałą okazję, by wspólnie z rówieśnikami spędzić czas przy dobrej zabawie, rozwijając tym samym cierpliwość, koncentrację uwagi, twórcze myślenie, itp.

Uczniowie wspaniale się bawili, dlatego na pewno w przyszłym roku ten dzień również pojawi się w kalendarzu świąt nietypowych.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube